SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

“Camiler birlik ve beraberliğimizin pekiştiği yerlerdir”

“Camiler birlik ve beraberliğimizin pekiştiği yerlerdir”
Bu haber 11 Ağustos 2019 - 1:02 'de eklendi ve 80 kez görüntülendi.
  • Yaz Kuran kursları sona erdi

 

Yaz Kuran kurslarının sona ermesi nedeniyle ilçemizde Müftülük tarafından kapanış programı düzenlendi. Kaymakam Nazlı Demir, camilerin birlik ve beraberliği pekiştirdiğini söyledi.

Hanbaşı Camiinde düzenlenen kapanış programına Kaymakam Nazlı Demir, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ahmet Seyhun, İlçe Emniyet Amir Vekili Komiser, Kuran kursu öğrencileri ve veliler katıldı.

Kuran-ı Kerim tilavetinin okunmasının ardından kursta eğitim gören öğrenciler ilahiler okudu ve kurs boyunca edindikleri bilgileri, programa katılanlara aktardılar.

Kuran kurslarının önemine değinen Kaymakam Nazlı Demir, camilerin de birlik ve beraberliği pekiştiren kutsal mekânlar olduğunu belirterek şöyle konuştu;

“Kurslarda kitabımız Kuran-ı Kerimin nasıl okunduğunu en güzel şekilde öğrendiniz. Allah’ın ne emrettiğini doğru kaynağından okuyup öğrenebilecek hale geldiniz. Camilerimiz, dinimizin temel esaslarının doğru öğretileceği yerlerdir. Aynı zamanda camilerimiz birlik ve beraberliğin pekiştiği kutsal mekânlardır. Onun için camilerimizi etkin şekilde kullanmalıyız. İlçemizde her aşamasına eğitimi katmak istiyoruz. Hep beraber en ideal insanların yetiştirilmesi için çalışacağız. Bu topraklarda yaşayan insanların, sıradan bir birey değil de, her yönüyle donanımlı, yaşantısıyla örnek olması lazım. Daha iyiye hep beraber ulaşacağız. Eğitim öğretim kesintiye gelmez, son nefesimizi verinceye kadar devam etmesi gereken süreçtir. Sizler de aldığınız bu eğitimler vatana, millete, ailenize hayırlı birer evlat olacak ve hizmet edeceksiniz. Sizleri ve sizlere emek veren bütün görevlilerimizi canı gönülden kutluyorum.”

İlçe Müftü Vekili Mehmet Emin Varol da camilerin, kuran kurslarının çocuklarla şenlendiğini ve daha anlamlı hale geldiğini belirterek, “Yaz kuran kursları milletimizin geleceğinin inşası için son derece önemlidir ve hepimizin hayatında da önemli bir yere sahiptir. Kurslarda öğrencilerinize sadece Kur’an-ı Kerim okutulmadığını, Hz. Peygamberin sünnetini, hayatını, itikadı ve ahlaki konuları, vatan, devlet ve insan sevgisini, çevre bilincini ve onları kuşatan tehlikelere karşı duyarlılık oluşturmak anlamında hayata dair birçok konuyu ele almaya çalışıyoruz ve iyiliği beraber inşa etmeye çalışıyoruz. Bu konuda Kaymakamımız da bizlere büyük destek verdi, kendilerine müteşekkiriz” dedi.

Tören sonunda Kuran kurslarına katılan öğrenciler arasında düzenlenen futbol turnuvasında ve camilerde Kuran- Kerim’i okumada dereceye giren çocuklara çeşitli ödüllerin verilmesiyle sona erdi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa