SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Çarşımız örnek olacak

Çarşımız örnek olacak
Bu haber 19 Ağustos 2019 - 0:05 'de eklendi ve 431 kez görüntülendi.

-Tek tip ve trafik tek yönlü olacak, yasağa kesinlikle uyulacak

 

Termal turizmin yanı sıra doğa ve tarihi yapılarını da turizmin hizmetine sunmayı amaçlayan ilçemizde, çarşı içinin yeniden düzenlemesi için düğmeye basıldı.

Atandığı günden itibaren ilçenin turizmin her ayağından en iyi şekilde yararlanması için yoğun çaba içerisine giren Kaymakam Nazlı Demir, yıllardan beri ifade edilen, ancak bir türlü gerçekleştirilemeyen “Çarşı içi” çalışmalarını hızlandırdı.

Çarşı içerisindeki işyerlerinin mutlaka yeniden düzenlemesinin elzem olduğunu bildiren Kaymakam Demir, çarşının projesini hazırlattı.

Diyarbakır, Mardin, Şanlıurfa ve Gaziantep’teki turizme yönelik yapılan çarşı ve hanlardaki işyerlerinin aynısının ilçede de uygulanması gerektiğini bildiren Kaymakam Nazlı Demir, gazetemize şunları söyledi;

“Proje gerçekten çok iyi. Bunu elbette gerçekleştirmek için yoğun çaba harcayacağız. Devlet olarak biz ve işyeri sahipleri olarak projeyi birlikte hayata geçireceğiz. İşyerleri tek tip olacak. Kaldırımlar ve sundurmalar da yapılacak.

Gerekli görüşmelerimiz ilgili yerlerle sürüyor. Çok olumlu yanıtlar alıyoruz. Esnafımızın da desteği ile ilçenin çarşısının çehresini değiştireceğiz. Böylece ilçeye gelen binlerce yerli ve yabancı, çok daha güzel bir ortamda, ter temiz işyerlerinden alışverişini yapacaktır.

Projemiz hazır. Önümüzdeki günlerde esnaflarımızla bir araya gelerek, uzmanlar tarafından bilgilendirilecek. El birliği ile ilçemiz gerçek anlamda bir turizm merkezi olma yolunda önemli adımı atmış olacak.

Projede çarşı içinde trafik akışı tek yönlü olacak. Eski Siverek Caddesi de tek yönlü olacak. Kesinlikle yasağa uyulacak.

Çarşı için de dinlenme bankları kurulacak. Vatandaş bir yanda alışverişini yaparken, bir yanda da dinlenme olanağı bulacak. Projeyi mutlaka gerçekleştirecek, esnafımızın daha fazla kazanmasını sağlayacağız.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa