SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Çarşımız yenileniyor

Çarşımız yenileniyor
Bu haber 28 Ekim 2019 - 0:21 'de eklendi ve 339 kez görüntülendi.
  • “Proje Karacadağ Kalkınma Ajansından geçti”

 

Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, yaptığı ziyarette müjdelerle birlikte geldi. Vali Güzeloğlu, çarşının sağlıklaştırılması projesinin Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından onaylandığını söyledi.

Termal turizmin yanı sıra doğa ve tarihi yapılarını da turizmin hizmetine sunmayı amaçlayan ilçemizde, çarşı içinin yeniden düzenlemesi gerçekleşecek. Vali Güzeloğlu, Kaymakam Nazlı Demir projenin ısrarla uygulanması talebine kayıtsız kalamadıklarını ve projenin gerçekleşeceğini belirtti.

Çarşı içerisindeki işyerlerinin mutlaka yeniden düzenlemesinin elzem olduğu bilinciyle hareket ederek, çarşı projesini hazırlattığını daha önce belirten Kaymakam Nazlı Demir, projenin büyük bir proje olduğunu belirterek, Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’na teşekkür etti.

Diyarbakır, Mardin, Şanlıurfa ve Gaziantep’teki turizme yönelik yapılan çarşı ve hanlardaki iş yerlerinin aynısının ilçede de uygulanması bilinciyle hareket ettiklerini bildiren Kaymakam Nazlı Demir, gazetemize şunları söyledi;

“Proje gerçekten çok iyi. Bunu elbette gerçekleştirmek için yoğun çaba harcayacağız. Devlet olarak biz ve iş yeri sahipleri olarak projeyi birlikte hayata geçireceğiz. İş yerleri tek tip olacak. Kaldırımlar ve sundurmalar da yapılacak.

Benim ve Belediye Başkanımızın yoğun çabalarına Sayın Valimiz ve ilgili kurumlar kayıtsız kalmayarak Karacadağ Kalkınma Ajansından geçti. Artık harekete geçme vakti. Sayın Valimizin de dediği gibi artık uygulama vakti geliyor. Esnafımızın da desteği ile ilçenin çarşısının çehresini değiştireceğiz. Böylece ilçeye gelen binlerce yerli ve yabancı, çok daha güzel bir ortamda, tertemiz iş yerlerinden alışverişini yapacaktır.

Projenin hayata geçmesiyle birlikte ilçemiz gerçek anlamda bir turizm merkezi olma yolunda önemli adımı atmış olacak.Projede çarşı içinde trafik akışı tek yönlü olacak. Eski Siverek Caddesi de tek yönlü olacak. Kesinlikle yasağa uyulacak.

Çarşı için de dinlenme bankları kurulacak. Vatandaş bir yanda alışverişini yaparken, bir yanda da dinlenme olanağı bulacak. Projenin üzerinde titizlikle duracağız. Turizm ilçesine yakışır bir çarşı halini alacak.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa