SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

“Çermik bizim için çok önemli bir ilçe”

“Çermik bizim için çok önemli bir ilçe”
Bu haber 05 Kasım 2018 - 0:20 'de eklendi ve 392 kez görüntülendi.
  • “Kaymakamımız, ilçenin gelişmesine çok büyük katkılar sağlayacak”

 

Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ilçemize gelerek Kaymakam Nazlı Demir’e hayırlı olması dileğinde bulundu. Vali Güzeloğlu, Belediye Başkanlığı ilçedeki tüm çalışmaları tamamlayacağını söylerken, Çermik’in kendileri için çok önemli bir ilçe olduğunu vurguladı.

Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, İlçe Kaymakamı Nazlı Demir’e yeni görevinde başarılar dilemek, yapılan çalışmalar hakkında bilgi almak ve turizm alanında yapılacak çalışmalar için ilçedeki otel ve pansiyon yöneticileri ile bir araya gelmek için ilçemize geldi.

Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’na ziyaretinde İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan ve Diyarbakır’daki ilgili İl Müdürleri eşlik etti.

İlk olarak Kaymakamlık makamına gelen Vali Güzeloğlu’nu, Kaymakam Nazlı Demir, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ahmet Seyhun, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Kıran ve daire amirleri tarafından karşılandı. Vali Güzeloğlu’na öğrenciler tarafından çiçek takdim edildi. Daha sonra Kaymakamlık Makamına geçen Vali Güzeloğlu, burada Kaymakam Demir’den ilçe hakkında bilgi aldı.

Kaymakamlık ziyareti ardından Vali Güzeloğlu, Kaymakam Nazlı Demir ile birlikte Çermik Adliyesini ziyaret etti. Çermik Cumhuriyet Savcısı Mehmet Kıran’la makamında bir süre sohbet etti.

Vali Güzeloğlu günün üçüncü ziyaretini Çermik Belediyesine yaptı. Çermik Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, Belediye Meclis Üyeleri, kurum müdürleri ve belediye çalışanları tarafından karşılanan Vali Güzeloğlu’na Belediye çalışanları tarafından çiçek takdim edildi. Daha sonra Belediye Başkanlığı Makamına geçen Vali Güzeloğlu, burada Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu’ndan ilçede yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Vali Güzeloğlu burada yaptığı açıklamada; “Göreve yeni başlayan Kaymakamımıza hayırlı olması ve ilçemizde yapılacaklar ve yapılanlar hakkında bilgi almak için bugün buradayız. Diyarbakır’ın ilk Kadın Kaymakamı olan Kaymakamımızın ilçenin gelişmesine büyük katkılar sağlayacağına inanıyorum. Çermik bizim için çok önemli bir ilçe, Gerek duruşuyla, gerek yıllardan beri devletiyle bir bütün halinde etme, gerekse de tarihi ve doğal güzellikleri ile çok önemli bir ilçemiz. İlçemiz bölgeye hitap edecek bir Termal Turizm Merkezi olmasını hedefliyoruz. Bu kapsamda önümüzdeki dönem kaplıca bölgesi, ulaşım ve şehir içi alt yapı yoğunlaşacağımız alanlar olacaktır” dedi.

Ziyarette Vali Güzeloğlu’na ilçemizin sembollerinden biri olan ‘Gelincik Dağı’nın yağlı boya tablosu hediye edildi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa