SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Çermik-Ergani yolu KİK’te bekliyor

Çermik-Ergani yolu KİK’te bekliyor
Bu haber 02 Kasım 2020 - 0:26 'de eklendi ve 330 kez görüntülendi.
  • Vali; “Yolun kalitesinden vatandaş haklı olarak şikayet ediyor”
  • Çermik-Çüngüş Yolu için henüz bir proje yok
  • Çermik-Siverek arası proje çalışması var.

 

İlçemizin önemli sorunlarından biri olan Çermik-Ergani yolunun yapımı için KİK’te itiraz sürecinin bitmesinin ardından yapımına başlanacak. Vali Karaloğlu, vatandaşın yolun kalitesinden haklı olarak şikayet ettiğini belirtti. Vali Karaloğlu, Çermik-Çüngüş karayoluyla ilgili henüz bir çalışma olmadığını, Çermik-Siverek arası proje çalışmasının olduğunu söyledi.

Uzun süreden beri gündemi meşgul eden ve ilçemizin önemli sorunlarından biri olan Çermik-Ergani yolu ile ilgili Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu’ndan müjdeli haber geldi. Vali Karaoğlu, ihale dosyasının şu anda Kamu İhale Kurumu’nda olduğunu söyledi. Vali Karaloğlu, ihaleyle ilgili itirazların olduğunu ve itirazların Karayolları 9. Bölge Müdürlüğü lehine sonuçlanmasının ardından çalışmalara başlanacağını söyledi.

Vali Karaloğlu, projenin ihalesinin 21 Mayıs’ta yapıldığını anımsatarak şöyle konuştu;

“Vatandaşlarımızdan sıkça şikayet aldığımız, haklı olarak kalitesinden rahatsız oldukları Çermik-Ergani yolunun ihale süreci daha önce tamamlandı. Fakat ihalelerde ihaleye katılan firmaların şikayet hakkı vardır. Şu anda Kamu İhale Kurumu şikayetleri değerlendiriyor. Şikayetlerin lehimize sonuçlanmasının ardından, yolun 10 ile 31 kilometre arasında çalışmalar yapılacak. Çalışmalar, ihalede belirtildiği gibi sathi kaplama alt yapı ve asfalt çalışması şeklinde olacak. Böylece bu önemli sorunu gidermiş olacağız”

Çermik-Siverek Yolu için proje hazırlanıyor

Turizm bölgesi olan ilçemizin yol ağının güçlü olması ve bölgeye ulaşılabilirliğinin önemli olduğunu belirten Diyarbakır Valisi Karaloğlu, Çermik-Siverek arasındaki 57 kilometrelik yolun yapımı için Karayolları 9. Bölge Müdürlüğü tarafından proje çalışmalarının başladığını söyledi.

Çermik-Çüngüş arası çalışma yok

Vali Karaloğlu, Çermik-Çüngüş yolunun iyileştirilmesiyle ilgili henüz bir çalışmanın olmadığını söyledi. Vali Münir Karaloğlu, yol ile ilgili bir proje olmadığını fakat yolun tahribat, oluşabilecek çukurlar nedeniyle Karayolları 9. Bölge Müdürlüğü ekiplerinin sürekli hazır olduğunu ve herhangi bir olumsuzlukta müdahale edeceklerini söyledi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa