SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Çermik Gazetesi, Medya ve Göç buluşmasında

Çermik Gazetesi, Medya ve Göç buluşmasında
Bu haber 08 Ekim 2018 - 0:09 'de eklendi ve 240 kez görüntülendi.
  • Medya ve Göç Basın Buluşmaları kapsamında yapılacak konferansa, gazetemiz kurucusu Bülent Boztepe davet edildi

 

Levent BOZEPE

Gazetemiz tüm dünyada görüşülerek çözüme kavuşması gereken bir konu olan göç sorunu ile ilgili konferansa davet edildi. Üç gün sürecek Medya ve Göç Basın Buluşmaları kapsamında yapılacak konferansa,Gazetemiz kurucusu Bülent Boztepe davet edildi.

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen, Mülteci Destek Derneği ile Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği tarafından organize edilen geniş katılımlı konferans, Ankara’da yapılacak.

3 gün sürecek olan ve seçkin gazetecilerin davet edildiği programın birinci gününde, gazetecilere mülteciler için yapılan çocuk ve aile destek merkezleri, çok yönlü destek merkezi ve toplum merkezleri gibi yerler gezdirilerek bilgi verilecek.

Program kapsamında AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Mehmet Akarca, Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği Genel Koordinatörü İbrahim Vurgun Kavlak, basın toplantısı gerçekleştirecek.

Mülteci Destek Derneği ile Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneğinin tanıtımları genel koordinatörler tarafından gerçekleştirilecek. Avrupa Birliği’nin faaliyetleri ve göç alanında Türkiye’de yaptığı çalışmalar AB Türkiye Delegasyonu Basın Sorumlusu Miray Akdağ Uluç ve AB Türkiye Delegasyonu İletişim Sorumlusu Berna Çetin tarafından gerçekleştirilecek.

Programın ikinci gününde; Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Mehmet Akarca, Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği Genel Koordinatörü İbrahim Vurgun Kavlak, Medya ve Göç konulu açılış konuşmasını gerçekleştirecek. Medya ve Etik başlığı altında Haber Türk gazetesi yazarı Muharrem Sarıkaya ile soru cevap yapılacak. Fotoğrafçıların gözünden göç başlığı altında Türkiye Foto Muhabirleri Derneği Başkanı Rıza Özel bir söyleşi gerçekleştirecek. Göç, çocuk ve medya başlığı altında UNİCEF İletişim Bölümü Başkanı Sema Hostu ile soru cevap şeklinde program yapılacak. Dünyada ve Türkiye’de Göç / IOM Çalışmaları kapsamında IOM İletişim Bölümü Asistanı Sayın Cem Mehmet Hanoğlu soru-cevap programı düzenlenecek. Toplumsal Cinsiyete Dayalı Şiddet ve Medya programı kapsamında UNFPA Toplumsal Cinsiyet Uzmanı, bilgi aktaracak. Haber Kameramanlarının Gözünden Göç kapsamında Türkiye Haber Kameramanları Derneği Başkanı Aytekin Polatel, program düzenleyecek.

Programın üçüncü günü kapsamında Suriyeli gazeteci ve Ankara Üniversitesi Basın Yayın İletişim Bölümü’nden katılacak olan profesör ile görüş alışverişinde bulunulacak. Türkiye’de Göç ve Mültecilerin medyadaki yeri kapsamında Hürriyet, Sabah ve Milliyet gazetelerinden birer temsilci ile soru-cevap gerçekleştirildikten sonra değerlendirme ile program sona erecek.

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA