SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Çermik-Siverek seferleri geçici olarak durduruldu

Çermik-Siverek seferleri geçici olarak durduruldu
Bu haber 21 Haziran 2020 - 23:57 'de eklendi ve 70 kez görüntülendi.

Çermik-Siverek seferlerini yapan kooperatif şoförlerinden birinin covid-19 pozitif çıkması sonucu Çermik-Siverek seferleri geçici olarak durduruldu.

Kaymakamlık tarafından yapılan açıklamada;

“Çermik-Siverek seferlerini yapan kooperatif şoförlerinden birinin covid-19 pozitif çıkması sonucu yapılan filyasyon çalışmasında temaslı tespit edilen şoförlere izolasyon uygulanmaya başlanmış olup Çermik- Ergani, Çermik-Diyarbakır seferlerini yapan kooperatiflerin şoförlerinin tamamından da tedbir amaçlı test alınmıştır. Tedbiren alınan testlerde şu ana kadar pozitif vaka tespit edilmemiştir ancak yaklaşık bir haftadır tüm ısrarlara rağmen hala gelip test vermeyen şoförler mevcuttur. (Test vermeyenler olduğu gibi temaslısını gizleyenler, temaslı tespit edildiği halde sağlık personeline zorluk çıkaranlar da mevcuttur.)

Yapılan değerlendirmede riskli olması nedeniyle Çermik-Siverek seferlerini yapan kooperatifin çalışmaları bir haftalığına durdurulmuş olup; Çermik-Ergani, Çermik-Diyarbakır seferlerini yapan kooperatiflerin test verip de negatif sonuç çıkan şoförler ile çalışmalarına devam etmeleri uygun görülmüştür.

Her ihmal her tedbirsizlik vaka olarak geri dönüyor. Lütfen zorunlu haller dışında sosyal hareketliliği azaltıp daha izole yaşamaya devam edelim. Maskesiz sokağa çıkmayalım, sosyal mesafeyi koruyalım, temizliğe dikkat edelim.

Verilen emekler boşa gitmesin istiyorsanız bazı şeylerden taviz vermeniz gerekir; sizin rahatınız, huzurunuz için çalışan insanları asla aklınızdan çıkarmayın!”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa