SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

“Çermik’in virüsle mücadelesini örnek gösteriyoruz”

“Çermik’in virüsle mücadelesini örnek gösteriyoruz”
Bu haber 23 Kasım 2020 - 0:13 'de eklendi ve 96 kez görüntülendi.
  • Kaymakam; “Vatandaşımızın sağlığı için kontrollerimiz aralıksız sürüyor”

 

İlçemizin korona virüsle mücadelesi büyük takdir topluyor. İl Sağlık Müdürü Cihan Tekin, ilçemizin virüsle mücadelesini örnek gösterdiklerini söylerken, İlçemiz Kaymakamı Ramazan Polat da vatandaşın sağlığı için kontrolleri aralıksız sürdürdüklerini belirtti.

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de yüzlerce vatandaşımızın ölümüne sebep olan korona virüse karşı ilçemizin gösterdiği mücadele örnek gösteriliyor. Geçtiğimiz ay 96 pozitif vakanın olduğu ilçemizde virüse karşı mücadele aralıksız sürdürülüyor.

İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin, Çermik’in virüsle mücadelesini diğer ilçelere örnek gösterdiklerini belirterek, virüsle birlikte mücadele etmenin öneminin altını çizdi.

Kaymakam Ramazan Polat da vatandaşın sağlığı için kontrollerin aralıksız sürdürüldüğünü belirterek şöyle konuştu;

“İlçemiz virüsle mücadelede örnek ilçe gösteriliyor. Burada kurumlar arasında gösterilen birlik ve beraberlikle birlikte vatandaşımızın bilinçli olmasının büyük payı var. Son zamanlarda tüm dünyada artış olduğu gibi ülkemizde de ne yazık ki artış söz konusu. Bizler kamu görevlileri olarak üzerimize düşen görevi yerine getirerek her gün kontrollerimizi gerçekleştiriyoruz. Ayrıca mesai arkadaşlarımızla birlikte bizler de çarşıya çıkarak vatandaşımızı maske, mesafe ve hijyen konusunda uyarıyoruz. El birliğiyle mücadelemizi aralıksız sürdürmeliyiz.”

-Artan vakalara dikkat!

Korona virüsle mücadelede hala en iyi ilçelerden biri olsak da son zamanlarda ilçemizde de artan vakalara karşı dikkatli olmalıyız. Kaymakam Ramazan Polat önderliğinde filyasyon ekiplerinin aralıksız çalışmalarını sürdürmesine rağmen günlük vaka sayımızın 30 ile 40 arası olduğu öne sürüldü.

Bilinçli vatandaşlar, bu kadar çaba gösteren yönetici ve sağlık çalışanlarımızın emeklerine karşılık kurallara sıkı sıkıya uyulmasının sadece bizler için değil en başta kendileri için önemli olduğunu vurguladılar.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa