SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

“Çermikliler, Çermik’in kıymetini yeteri kadar bilmiyor”

“Çermikliler, Çermik’in kıymetini yeteri kadar bilmiyor”
Bu haber 19 Ekim 2020 - 0:18 'de eklendi ve 214 kez görüntülendi.
  • Çermik, tarihi, turistik kadim bir kent
  • Çermik’in var olan sorunlarını çözmek bizim işimiz”

 

Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Münir Karaloğlu, incelemelerde bulunmak üzere ilçemize geldi. Vali Karaloğlu, Çermiklilerin Çermik’in kıymetini yeteri kadar bilmediğini, tarihi, turistik bu kadim kentine var olan sorunlarını çözeceklerini söyledi.

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, ilçe ziyaretleri kapsamında hafta sonu ilçemize geldi. Vali Karaloğlu’nun ziyaretinde kendisine; Diyarbakır İl Jandarma Komutanı Mustafa Tuğgeneral Mustafa Erdem, İl Emniyet Müdürü Şükrü Yaman ve daire amirleri eşlik etti.

Vali Karaloğlu ilk olarak Kaymakamlığı ziyaret etti. Kaymakam Ramazan Polat, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Bahri Yılmaz, İlçe Emniyet Amiri Ahmet Uzun ve daire amirleri tarafından karşılandı.

Vali Karaloğlu ve beraberindekiler Kaymakamlık makamına geçerek bir süre Kaymakam Ramazan Polat ile görüş alışverişinde bulunduktan sonra yapılacak çalışmaları değerlendirmek üzere Kaymakamlık konferans salonuna geçildi.

Yapılan ve yapılacak olan yatırımların konuşulduğu toplantıyı değerlendiren Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, Çermik’in tarihi, turistik, kadim bir kent olduğunu belirterek sözlerini şöyle sürdürdü;

“Çermikliler, ne yazık ki Çermik’in kıymetini yeteri kadar bilmiyor. Çermik’in var olan sorunlarını çözmek bizim işimiz. Hastanenin ilk kazması vuruldu, önümüzdeki haftalarda temel atma törenine de geleceğiz.

Çermik’te var olan niteliği arttırmamız lazım. Dışarıdan gelecek yatırımcılara kapıları kapatmamamız lazım. İlçede şu korku var; “Kalite artarsa bizim müşteri kaybımız olur” bu düşünceden vazgeçmeliyiz. Aksine yapılacak modern yatırımcılarla gelen sayı artar, doğal olarak mevcut gelirde de artış olur. Unutmayalım ki kıskanarak değil, paylaşarak büyürüz.”

Vali Karaloğlu’nun konuşmasının ardından toplantı sona ererken, Vali Karaloğlu ve beraberindekiler Belediye Başkanlığını ziyaret ederek, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu’ndan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Daha sonra ilçe merkezindeki bir kıraathaneye giden Vali Karaloğlu, burada vatandaşlarla sohbet ederek, şikayet ve taleplerini dineldi.

Vali Karaloğlu, son olarak ilçemiz kaplıca bölgesinde incelemede bulunmasının ardından ilçemizden ayrıldı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA