SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

CHP’nin 2 adayı hemşerilerimiz

CHP’nin 2 adayı hemşerilerimiz
Bu haber 28 Mayıs 2018 - 0:42 'de eklendi ve 565 kez görüntülendi.

-AKP 12 aday adayımızdan hiçbirini göstermemişti

-AKP projelerde de ilçemizi dışladı, Adıyaman yolu, TOKİ,

Devlet Hastanesi projelerini gerçekleştirmedi

-AKP, Askerlik Şubesi, Tapu Mahkemesi, Meteoroloji Müdürlüğü ile Cezaevini kapatmıştı

 

Türkiye genelinde en fazla oyu veren ilçeler arasında bulunan ilçemizden 12milletvekili aday adayından hiç birini AKP aday göstermezken, CHP’nin listesinde 2 hemşerimiz yer aldı. CHP’nin dışında diğer siyasi partilerde bir hemşerimizi aday göstermedi.

AK Parti’nin 24 Haziran seçimi için milletvekili aday listesinin açıklanmasından sonra ilçemiz adeta şok yaşadı. Adaybaşvurularının sona ermesinden sonra Diyarbakır’da yapılan aday yoklamasında ilçemizdeki AKP delegelerinin de 12 adayımıza gerekli oyu vermedikleri ortaya çıkmış, yoklamadan sonra aday adaylarından sadece M. Yaşar Arıtürk, ancak 12’nci sırayı alabilmiş, diğer adaylar sıralamaya bile girememişti.

Bu sonuçtan sonra ilçemizdeki 150’ye yakın delegelerin yoklama sırasında ilçemiz adaylarına değil, diğer adaylara çoğunlukla oy verdikleri ortaya çıkmış, Ankara’da AKP Genel Merkezinde de yapılan aday görüşmeleri sonrası yoklamanın, Diyarbakır adaylarının belirlenmesinde önemli rol aldığı öne sürülmüştü.

Mevcut milletvekillerinden Ebubekir Bal yer alırken, Galip Ensarioğlu’nun listede yer almaması, M. Mehdi Eker’in Diyarbakır’da AKP’de ağırlığını yeniden koyduğu yorumlarına neden olurken, Galip Ensarioğlu’nu destekleyen bazı yerel yöneticilerin de bundan sonra yerlerinin pek rahat olmayacağı ifade ediliyor.

-Hizmette de adaylıkta da dışlandık

AKP İktidarı döneminde yapılan her seçimde, ilçemizin rekor sayılacak oyları AKP’ye vermesine karşın Askerlik Şubesi, Meteoroloji, Cezaevi, Tapu Mahkemesi gibi çok önemli kurumlar ilçemizde kapatıldı.

Yine bu dönemde İlçenin makus talihini yeneceği proje olan Adıyaman karayolu ile ilgili çalışmalar 22. Dönem Diyarbakır Milletvekili Av. Cavit Torun tarafından tamamlanıp ihale aşamasına getirilmesine rağmenonsan sonra hiçbir şey yapılmadı. Hemen hemen her ilçede yapılan modern devlet hastanesini, yeri de belli olmasına rağmen bir türlü yapmayan AKP iktidarı, 12 yıl önce arsası dahi tahsis edilen TOKİ’yi de gerçekleştirmeyerek, ilçemize darbe üzerine darbe vurdu.

Vatandanlar, ilçemizden her seçimde büyük oy alan AKP’nin 24 Haziran’da yapılacak milletvekili ve Cumhurbaşkanı seçiminde M. Yaşar Arıtürk’ün adaylığını beklediklerini, bu adayın dahi listeye alınmadığını belirterek, “Hemşerilerimiz seçimde elbette bunu en iyi şekilde değerlendirecektir. Buna inanıyoruz. Hizmette ilçemizi tamamen dışlayan AKP, dersini almalıdır. Vatandaşlarımız artık uyanmalı, gerçekleri görmelidir. AKP Milletvekili adayları ilçemize ne yüzle gelecekler gerçekten merak ediyoruz. Gelen Milletvekili adaylarına devlet hastanesinin, TOKİ’nin, Adıyaman yolunun neden yapılmadığı, kurumların buradan neden alındığı sorulacaktır.Sormak zorundayız” dediler.

-CHP’de 2 aday

Bu arada ilçemizden en fazla oyu alan, birçok kuruluşu ilçemizde kapatan, ilçe için hayati öneme sahip projeleri gerçekleştirmeyen, iptal eden AKP, 24 Haziran Milletvekili seçimlerinde ilçemizden başvuran 13 adaydan hiçbirini listeye almazken, 24 Haziran seçimlerinde halkın büyük ilgi gösterdiği gözlemlenen CHP, ilçemizden 2 adayı Diyarbakır Milletvekili lisesine aldı.

İlçemizin ileri gelenlerinden efsane Savcı, şimdi Avukat olan İbrahim Tali Usal’ın oğlu Mühendis Mahmut Aziz Usal birinci sıradan, genç Denizcan Eşiyok7’nci sıradan aday göstermesi memnunluk yarattı. İlçenin, 2 milletvekili adayını lisesine alan CHP’ye 24 Haziran’daki seçimlerde yine eski yılları yaşatması, bunun için herkesin üstüne düşeni yapması gerektiği belirtiliyor.

Vatandaşlar, CHP’ye kutlarken, seçime girecek olan diğer siyasi partilerin de AKP gibi ilçemizden hiçbir adaya listesinde yer vermediği, AKP’nin Diyarbakır listesindeki 7’nci sırada yer alan Remzi Çakır’ın BBP Genel Başkan Yardımcısı olduğu öğrenildi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa