SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Ciğerimiz kurtuluyor

Ciğerimiz kurtuluyor
Bu haber 25 Aralık 2017 - 1:28 'de eklendi ve 143 kez görüntülendi.

-Belediye Meclisi’nin aldığı kararla Hevsel Bahçelerinde yapılaşma yasaklandı

 

Başta çevre il ve ilçelerin meyve ve sebze ihtiyacını büyük oranda karşılayan, ilçemizin akciğeri konumunda olan Hevsel bahçeleri kurtuluyor. Belediye Meclisi aldığı kararla, bundan sonra Hevsel bahçelerinde yapılaşma yasaklandı.

Belediye Başkanı Şeyhmus Karamehmetoğlu, yıllardır Göze suyu ile sulanan her çeşit meyve ve sebzenin yetiştirildiği, ailelerin önemli gelir elde ettiği Hevsel Bahçelerinde son yıllarda hızla yapılaşmaya gidildiğini belirterek, bu durumun kabul edilebilir bir yanı olmadığını söyledi.

Hevsel Bahçelerinde son yıllarda artan yapılaşma sonucu adeta ilçenin akciğerinin zarar gördüğünü, bunun da kabul edilemeyeceğini bildiren Başkan Karamehmetoğlu, gazetemize şu açıklamayı yaptı;

-Asla izin verilmeyecek

“Buna asla izin vermeyeceğiz. Bir süre önce Belediye Meclisinde konuyu ele aldık ve Hevsel Bahçelerinde bundan sonra yapılaşmayı yasakladık. Yani ruhsat verilmeyecek. Mevcut duruma yapacak bir şey yok. Bundan sonra Hevsel bahçelerine bir çivi dahi çakılmayacak. Betonlaşmaya izin vermeyeceğiz. Kimse kusura bakmasın. Burası ilçenin akciğeri. Bunu korumak ilçede yaşayan herkesin görevidir. Bahçe sahiplerine de çağrıda bulunuyorum; ekin-biçin. Eskiden olduğu gibi sebze ve meyve yetiştirin, hem ilçemiz kazansın hem de sizler kazanın. Çünkü Hevsel Bahçeleri ilçemizin geleceğidir. Onu korumak da bizlerin görevidir.”

-Zorluk çıkarmıyoruz

Belediye Başkanlığının çözüm yeri olduğu, asla zorluk çıkarma gibi bir durumun söz konusu olmayacağını da vurgulayan Belediye Başkanı Şeyhmus Karamehmetoğlu, “Belediye olarak, teşkilat olarak, Meclis Üyeleri olarak, vatandaşımıza her konuda yardımcı oluyoruz, olmak için çaba harcıyoruz. Ama ilçemizin geleceği olan konularda da çok hassasız. Hevsel Bahçelerinin korunması için yasak kararı titizlikle uygulanacak. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın” dedi.

-Su sorunu çözülsün

Belediye Meclisinin Hevsel bahçelerinde yapılaşmayı yasaklaması vatandaşlar arasında sevinçle karşılandı. Vatandaşlar yasağın kesin olarak uygulanmasına, asla yapılaşmaya izin verilmemesinin yerinde bir karar olduğunu söylerken, Hevsel de bahçeleri olan vatandaşlar da göze suyunun bahçelere ulaşması, su sıkıntısı çekilmemesi ile bahçelerin kurtulacağını ve yeniden sebze ve meyvelerin yetiştirileceğini söyledi.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa