SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Cinsel istismara sessiz kalmayın

Cinsel istismara sessiz kalmayın
Bu haber 30 Kasım 2020 - 9:16 'de eklendi ve 218 kez görüntülendi.
  • Aydın; Son zamanlarda artan sosyal medyadaki cinsel istismarlara karşı uyarılarda bulundu

 

Avukat Suna Ünsal Aydın, son zamanlar ilçemizde artan sosyal medyadaki cinsel istismarlara dikkat çekti. Avukat Aydın, kızların cinsel istismara karşı sessiz kalmaması yönünde uyarılarda bulundu.

Son zamanlarda Türkiye genelinde sosyal medya hesaplarından henüz lise çağındaki kız çocuklara yapılan cinsel istismar vakaları ilçemizde de artış göstermeye başladı.

Bunun kabul edilemez olduğunu ve buna sessiz kalınmaması gerektiğini belirten Avukat Suna Ünsal Aydın, son 1 ayda sadece kendisine bu konuyla ilgili 3 davanın geldiğini belirterek şöyle konuştu;

“Gelişim çağındaki yani lise çağındaki kız çocuklarına gazeteniz aracılığıyla sesleniyorum;

Son 3-4 yılda lise çağındaki kız çocukları instagram, facebook vb. sosyal medya hesapları kullanılarak taciz edilmektedir.

Tacizciler, sosyal medya hesabına çıplak kadın fotoğraflarını koyarak ağlarına düşürdükleri kızlarımıza bu şekilde tehdit ve şantaj yaparak istediklerini yapmaya zorluyorlar.

Bu şekilde taciz edilen çocukların hemen yetkili makamlara şikayet etmesini istiyorum.

Toplumun baskısı altında kalmasınlar. Duyulursa ayıp olur demesinler.

Çünkü ayıp edenler kendileri değil, tehdit ve şantaj yapanlardır.

Yetkili makamların bu konuda daha duyarlı olmasını istiyorum. Çünkü adli kontrol hükümleri bu konuda kanaatimce yetersiz kalmaktadır. Bu durumda şüphelilerin tutuklanması gerekir.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA