SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Çocuklar daha güvende olacak

Çocuklar daha güvende olacak
Bu haber 14 Mayıs 2018 - 0:06 'de eklendi ve 266 kez görüntülendi.

Çocuk Koruma Kanunu toplantısı ilçemiz Kaymakamlık toplantı salonunda yapıldı. Yapılan toplantıda çocukların güvenliği için gerekli tedbirler görüşüldü.

5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanununa Göre Verilen Koruyucu ve Destekleyici Tedbirlerin Yerine Getirilmesi Amacıyla Kurulan Merkezi, İl ve İlçe Koordinasyonların çalışma, usul ve esasları yönergesi çerçevesinde toplanan İlçe Koordinasyon Kurulu toplantısı, Kaymakam Mehmet Şerif Olçaş başkanlığında Kaymakamlık Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıya Kaymakam Olçaş’ın yanı sıra Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, Cumhuriyet Savcısı Süleyman Özen, İlçe Sağlık Müdürü Melih Akay Arslan, Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan, İlçe Emniyet Amir Vekili Komiser Mehmet Karademir, SYDV Müdürü Ebubekir Tekdemir, Gençlik Hizmetler İlçe Spor Müdürü Celaleddin Karayılan ve Avukat Şerif Şafak katıldı.

İlçe Koordinasyon Kurulu toplantısında 2018 yılı içerisinde yapılan çalışmalara ilişkin bir sunum yapıldı. Çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulunuldu. 5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanununa Göre Verilen Koruyucu Ve Destekleyici Tedbir Kararlarının daha çok hangi gerekçeler ile verildiği analiz edilerek ailelerin hangi konuda bilgilendirilmesi ve ne yönde bilinç ve farkındalık kazanmaları gerektiği hususları değerlendirildi.

Toplantıda, yine ilçemizde madde kullanımında talep ile mücadele edilmesinin önemi ve gençlerin uyuşturucu/uyarıcı madde ile tanışmalarına engel olmak için yapılan ve yapılması planlanan çalışmalar belirlendi.

Eğitim-öğretim hayatına devam etmeyen çocuklara ve ailelerine yönelik ilgili müdürlüklerden yetkili personel görevlendirilerek oluşturulacak komisyon aracılığıyla çocuğun okuluna devamının sağlanmasının benimsendiği toplantıda, ilçemizde çocuk hakları hususunda Çocuk Koruma Kanununda öngörülen tedbirler ile bu konuda kurumların yapmaları gereken çalışmalar hakkında yol haritası oluşturuldu.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA