SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Çocuklar fen ve bilimle buluşacak

Çocuklar fen ve bilimle buluşacak
Bu haber 01 Mart 2020 - 23:43 'de eklendi ve 141 kez görüntülendi.
  • “Okul Öncesi Eğitimi Destekleme Merkezi” açıldı

 

İlçemizde Okul Öncesi Eğitim Destek Merkezi açıldı. Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen projeyle çocuklar, fen ve bilimle buluşacak.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanıp Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından finanse edilen Okul Öncesi Eğitim Standartlarının Artırılması Mali Destek Programı, “Çermik Okulöncesi Eğitimi Destekleme Merkezi Projesi” nin açılışı gerçekleştirildi.

Açılışa Kaymakam Nazlı Demir, Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Hasan Maral, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan ile il ve ilçe daire amirleri katıldı.

İlçede öğrenim gören okulöncesi öğrencilerinin kullanması amacıyla Muhammed Emin Er Anadolu İmam Hatip Lisesi Pansiyonunun giriş katında yapımı tamamlanan Fen Bölümü, Akıl ve Zeka Oyunları Bölümü, Kodlama Bölümü ve Spor Bölümü olmak üzere 4 bölümden oluşan merkez, randevu sistemi ile hizmet verecek.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan, Okul Öncesi Eğitimi alanında oluşturulan merkezin,temel ilköğretim eğitimi öncesinde çocukların problem çözme, durumu algılama ve analiz etme, etkili öğrenme ve pratikte kullanma becerilerini arttırmaya yönelik olarak tasarlandığını söyledi.

Milli Eğitim Müdürü Bozdoğan; “Bu proje ile okulöncesi dönemde okullaşma oranını arttırmak ve olumsuz çevresel koşullarında yaşayan dezavantajlı bölgelerdeki çocukların diğer çocuklara göre eksik yöndeki eğitim ihtiyaçlarını karşılamak, çocuğun okula olan ilgisini arttırmak ve okul öncesi eğitimde farkındalık yaratmak, okul öncesi eğitim kurumlarında yeni yöntem ve modern yaklaşımlara uygun gerekli fiziki, beşeri ve teknik altyapıyı güçlendirilerek,eğitimin kalite ve cazibesinin artırılmasını hedeflemekteyiz” dedi.

Kaymakam Nazlı Demir, “ilçe merkezi ve köylerde bu tür bilim sınıflarının açılışlarını gerçekleştirdiklerini, bu sınıfların oluşmasıyla çocukların bilimsel alandaki yeteneklerinin ön plana çıkacağını ve bunun temelini erken yaşta atmanın önemini gelecekte göreceklerini belirterek, “ilçemize hayırlı olsun” dedi.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA