SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Çocuklar okula dönecek

Çocuklar okula dönecek
Bu haber 21 Ekim 2018 - 23:56 'de eklendi ve 124 kez görüntülendi.
  • Devamsızlığın önlenmesi için okullarda ikna ekipleri kuruldu

 

İlçemizde dezavantajlı grupta bulunan çocukların okula dönmesi için çalışma başlatıldı. Devamsızlığın önlenmesi ve çocukların okullara geri dönmesinin sağlanması için okullarda ikna ekipleri kuruldu.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen “Okulumu Özledim” projesi kapsamında çeşitli nedenlerle okullardan uzak kalan veya devamsızlık yapan öğrencilerin tekrar okula dönmesi sağlanacak.

Konuyla ilgili gazetemize açıklamada bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan, öğrenci konumunda olanları tekrar okula dönmelerini sağlamayı amaçladıklarını belirterek, özetle şöyle konuştu;

“Projeyle ilçemiz okullarında eğitim ve öğretime devam eden dezavantajlı öğrencilerimizin okula devamının sağlanması ve devamsız öğrenci sayısını minimum sayıya indirmeyi hedeflemekteyiz.

Bu hedeflere ulaşmak için ilçemiz genelindeki okullarda belirlenen eylem planındaki faaliyetlerin uygulaması konusunda çalışmalar başlatıldı.

Bu kapsamda, bütün okullarımızda müdür veya müdür yardımcısı başkanlığında devamsızlığı önleme ve devamsız öğrencileri ikna ekipleri kurduk. Bu ekipler Eylül ayı içerisinde devamsızlık yapan öğrenciler tespit edilip ikna çalışmalarına başladık.

Yapılan çalışmalar her ayın son iş günü aylık rapor halinde bizlere bildirilecek. Bu raporda devamsız öğrencileri ikna konusunda yapılan çalışmalar, devamsızlığın önlenmesi konusunda alınacak tedbirler detaylı olarak belirtilecek, devamsız öğrenci sayıları sınıflar bazında kız-erkek şeklinde belirtilecek. Bu rapor doğrultusunda devamsızlığın önlenmesi için gerekli toplantılar yaparak öğretmenlerimiz ve yöneticilerimizle görüş alışverişinde bulunacağız.

İkamet adresi değişen ve nakil talebinde bulunulmadığı için devamsız durumda olan öğrencilerin gittikleri adresler tespit edilecek, öğrencilerin okula kazandırılması için gerekli yazışmalar tamamlanacak.

İkna edilen öğrencilerin ihtiyaçları karşılanacak. Ödeneği bulunmayan okullar öğrencinin ihtiyaçlarını bizden talep edecekler.Okula kazandırılan öğrencilere yönelik rehberlik faaliyetleri yürütülecek ve devam takibi yapılacak.”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Bozdoğan, yapılacak çalışmalar neticesinde okula kazandırılan öğrenci sayıları hakkında da önümüzdeki süreçte bilgilendirme yapılacağını sözlerine ekledi.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA