SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Çocuklar zenginliktir, sevgidir

Çocuklar zenginliktir, sevgidir
Bu haber 14 Mayıs 2018 - 0:07 'de eklendi ve 94 kez görüntülendi.

-3 bin öğrenci 2 gün boyuncahem oynadı hem öğrendi

 

İlçemiz Milli Eğitim Müdürlüğü’nce, SODES (Sosyal Destek Programı) kapsamında düzenlenen “Renkli Sınıflarla umutlu yarınlara” projesi ile 3 bin ilköğretim okulu 1. ve 2. sınıf öğrencileri 2 gün boyunca hem oynadı, hem öğrendi.

Özel bir kapalı spor salonunda düzenlenen etkinlikte, öğrencilere balonlar ve pamuklu şeker yapılarak dağıtıldı.

Etkinlik kapsamında öğrenciler, öğretmenleri ile birlikte spor salonunu doldururken, neşeli hareketleri ile bir anda spor salonunu cıvıl cıvıl hale getirdi, katılanlarıda sevindirdi.

Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu ve ilçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan, öğretmen ve öğrencilerin açılışını yaptıkları etkinlik, kurdelanın kesilmesi ile başladı. Başkan Karamehmetoğlu, geleceğimiz olan minik öğrencilerin zenginlik olduğunu belirterek, “Bu aynı zamanda sevgidir. Yarının büyükleri olan çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmesi, ilçemiz ve ülkemiz için iyi birer evlat olmaları çok önemlidir. Burada yapılan etkinlikle hem çocuklarımız eğlenecek hem de beceri elde edecekler. Çok güzel bir etkinlik. Projenin gerçekleşmesini sağlayan bütün görevlilerimizi kutluyorum. Her şey yarınlarımız olan çocuklarımız için” dedi.

-3 bin öğrenci katılıyor

İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan da gazetemize yaptığı açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığı’nın desteği ile SODES kapsamında “Renkli Sınıflarla umutlu yarınlara” projesine ilçedeki okulların 1. Ve 2. Sınıflarında eğitim gören 3 bin öğrencinin katıldığını söyledi.

Etkinlikte minik öğrencilerin oluşturulan oyun parklarında gönüllerince eğlenirken, oluşturulan beceri alanlarında da becerilerini geliştirdiklerini bildiren Müdür Bozdoğan, “Öğrencilerimize etkinlik çerçevesinde balonlar dağıtıldı, yapılan pamuklu şeker ikram edildi. Ekinlikte görev alan öğretmenlerimizi de kutluyorum” diye konuştu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA