SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Çocuklardan örnek temizlik kampanyası

Çocuklardan örnek temizlik kampanyası
Bu haber 25 Aralık 2017 - 1:27 'de eklendi ve 124 kez görüntülendi.
  • Belediye Başkanı; “Herkesin çevre temizliğine duyarlı olması lazım”
  • Milli Eğitim Müdürü; “Çocuklarımız büyüklere örnek oldu”

 

İlçemizde öğrenciler tarafından örnek bir temizlik kampanyası gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, herkesin çevre temizliğine duyarlı olması gerektiğini söylerken, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan da çocukların büyüklere örnek olduğunu söyledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün hayata geçirdiği değerle projesinin bu ayki konusu temizlik oldu. Bu kapsamda ilköğretimden lise çağına öğrenciler ilçe merkezinde temizlik kampanyası başlattı. Kampanyaya Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, Ak Parti İlçe Başkanı Sehit Kaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan da katılırken, İl Çevre Temizlik Müdürlüğü’nden de destek geldi.

Belediye Başkanlığı önünden başlatılan kampanyada çocuklar maske ve eldivenlerini takarak ilçe merkezinde yerlere atılmış, izmarit, poşet ve kağıtları vatandaşların şaşkın bakışları arasında topladılar. Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan, okul idarecileri de caddelerdeki çöpleri topladı.

Çevre temizliğine herkesin duyarlı olması gerektiğini belirten Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, “Göreve geldikten sonra temizlik konusunda büyük gelişme kaydettik. Son olarak cadde üstüne ve okullara çöp kutuları yerleştirdik. Vatandaşlarımızın, kağıt, poşet ve izmarit gibi çöplerini bu kutulara koymasını bekliyoruz. Yine vatandaşlarımızdan çevre temizliğine karşı duyarlı olmalarını bekliyoruz. Bu ilçe hepimizin ve bu ilçede hepimiz yaşıyoruz. Temiz bir çevre ile sağlıklı bir yaşam sürebiliriz” diye konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan da çocukların bu kampanya ile büyüklere örnek olduğunu belirterek özetle şöyle konuştu; “Müdürlüğümüz tarafından bu yıl başlatılan değerler eğitimi projesinin bu ayki konusunu temizlik oluşturuyordu. Hem bedenen hem çevresel temizliğin önemi çocuklarımıza anlatıldı. Bu kapsamda ilçe merkezinde çevre temizliği yaparak büyüklerin dikkatini çekmek istedik ve bunda da sanırım başarılı olduk. Çocuklarımız, büyüklere örnek oldu. Bu konuda bizlerden desteğini esirgemeyen Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu ve İl Çevre ve Temizlik Müdürlüğü’ne teşekkür ediyorum.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA