SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

“Çok kitap okuyun ve dil öğrenin”

“Çok kitap okuyun ve dil öğrenin”
Bu haber 28 Ekim 2019 - 0:12 'de eklendi ve 261 kez görüntülendi.
  • “İnsanları sevin, o zaman hayatta başarılı olursunuz”

 

İlçemiz Ercan Demirkol Anadolu Lisesi tarafından elim bir kaza sonucu hayatını kaybeden Ercan Demirkol adına anma programı düzenlendi.

Çermik Anadolu Lisesi konferans salonunda düzenlenen anma etkinliğine, Ercan Demirkol’un babası Süleyman ve annesi Hülya Demirkol da katıldı.

Süleyman Demirkol, Ercan Demirkol’un eğitim hayatından kesitler vererek, adının verildiği okulda okuyan her öğrencinin kendileri için bir “Ercan” olduğunu söylerken duygusal anlar yaşadı.Süleyman Demirkol, öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada;

“Evlat acısını Allah kimsenin başına vermesin. 17 yıl geçti üzerinden fakat bizim için 17 dakika önce olmuş gibi yaşıyoruz. Evlat acısı sobanın içindeki odun ateşidir. Akrabalar o sobanın etrafındakilerdir ama sobanın içindeki kor odun anne babadır. İnşallah kimse o acıyı yaşamaz.

Ercan okul hayatında çok başarılıydı, yabancı dil biliyordu. O yüzden mezun olduğu gibi şirketler peşine düştü. Sizlere tavsiyem çok kitap okuyun. Ben bile bu yaşta her gece en az 45 dakika kitap okumadan uyumuyorum. Zaten bir başlarsanız o alışkanlık haline gelecektir. Bir de dil öğrenin. Yabancı dilin hayatınıza olumlu yönde büyük etkisi olacak.İnsanları sevin, vicdanlı olun, ahlaklı olun, birbirinizi sevin o zaman hayatta başarılı olursunuz” dedi.

Süleyman Demirkol’un konuşmasının ardından öğrenciler tarafından şarkılar söylendi. Program Demirkol’un bağlama dinletisiyle sona erdi. Tören sonunda baba ve anne Demirkol, okul yöneticilerine ve öğrencilerine teşekkür ederken, Okul Müdürü Fehmi Biçen de kendilerini kırmayarak programa teşrif eden Süleyman ve Hülya Demirkol’a teşekkür etti.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa