SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

“Çok kötü bir süreçten geçiyoruz”

“Çok kötü bir süreçten geçiyoruz”
Bu haber 12 Ekim 2020 - 1:11 'de eklendi ve 116 kez görüntülendi.

HDP’nin 3. olağan kongresi yapıldı

 

HDP’nin 3. olağan kongresi yapıldı. Yapılan kongre neticesinde HDP İlçe Başkanlığında yeniden Berat Can seçildi. HDP İl Başkanı, ülkenin her anlamda zor bir süreçten geçtiğini söyledi.

Halkların Demokratik Partisi’nin 3. olağan kongresi yapıldı. Kongreye HDP Diyarbakır Milletvekili İmam Taşçıer, HDP İl Başkanı Zeyat Ceylan, PM Üyesi İbrahim Orkulu, Sur, Yenişehir, Kayapınar, Bağlar, Ergani, Çüngüş ve Siverek ilçe başkanları katıldı.

Tek liste halinde gidilen kongrede konuşan HDP Diyarbakır Milletvekili İmam Taşçıer, Türkiye’nin her konuda zorlu bir süreçten geçtiğini belirterek şöyle konuştu;

“Ekonomi, eğitim, sağlık kısacası her konuda Türkiye çok kötü bir süreçten geçiyor. Bu tarihi süreci toplumun tüm kesimi görmektedir. Bu arada 103 insanımızın DAEŞ ve onların işbirlikçileri tarafından katledilmesini unutmadık, kendilerini saygıyla anıyoruz. Ama bilinsin ki bu saldırılar halkları daha da güçlendirmektedir. 2020 yılının son süreçlerine girdiğimiz bu dönemde 4 aydır yürüttüğümüz çalışmaları bir bir hayata geçirdik. AKP ve MHP baskısına rağmen çalışmalarımızı kararlılıkla sürdürüyoruz. Özellikle son dönemlerde kadınlara yönetimde daha fazla yer açmaya başladık. Çünkü özgürleşen kadın, özgürleşen toplumdur. Son dönemlerde partimize gönül veren kadınlara ve gençlerimize yapılan baskıları kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Ama bilinsin ki HDP, tüm baskılara rağmen daha güçlü şekilde yoluna devam etmektedir.”

HDP İlçe Başkanı Berat Can da bugüne kadar kendilerine destek olan partililere teşekkür ederken, yönetimde yer alacaklara da başarılar diledi.

Tek liste halinde gidilen kongrede Berat Can yeniden başkan seçilirken, yönetim kurulunda şu kişiler yar aldı; Hatice Güler, Mehmet Topkaya, Remziye Bozkurt, Mehmet Aktan, Mahmut Yüksel, Mehmet Topçu, Zühtü Apaydın, Bekir Alpyaşar, Celal Karaoğlan ve Seydo Polat.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa