SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Covid-19 sonrası ilk Cuma namazı

Covid-19 sonrası ilk Cuma namazı
Bu haber 01 Haziran 2020 - 0:02 'de eklendi ve 58 kez görüntülendi.

Korona virüs (Covid-19) sonrası ilk Cuma namazı ilçemizde Kaymakamlık tarafından belirlenen yerlerde kılındı.

Koronavirüs ile mücadelede geçilen yeni aşama kapsamında normalleşme planları doğrultusunda ilk kez cemaatle birlikte Cuma Namazı kılındı.

Namazdan bir gün önce Belediye Başkanlığı tarafından belediye meydanı ilaçlı suyla yıkanarak dezenfekte edildi. İlçe Müftülüğü personeli de seccadelerin bırakılacağı alanda çizim yaparak, sosyal mesafe kuralına göre belirledi. Namaz süresine yakın zamanda Belediye Başkanlığı tarafından belirlenen alanlarda bir kez daha dezenfekte çalışması yapıldı.

İlçe merkezinde Kaymakamlık tarafından belirlenen alanlarda sosyal mesafe kuralına uygun olarak ve maske takmak şartıyla cemaatin saf düzeni alması sağlandı. Oluşturulan Cuma heyetleri namaz öncesi namaz kılacak vatandaşlara maske takmaları konusunda uyarılarda bulunurken maskesi ve seccadesi olmayan cemaate ise maske ve seccade dağıtımı yapıldı.

Kırsal mahallelerde de Cuma namazı kılındı. Kırsal mahallelerde adresler genellikle cami avlusu olurken, cami avlusunda yer sıkıntısı yaşanması nedeniyle meydanda yer açıldı. Sıcak havaya rağmen, vatandaşlar özellikle belediye meydanını hınca hınç doldurdu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa