SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

ÇPL ailelerle buluşuyor

ÇPL ailelerle buluşuyor
Bu haber 15 Aralık 2019 - 23:55 'de eklendi ve 169 kez görüntülendi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Meslek Liseleri ile ilgili projelerinden olan “Meslek liseleri Aileleri ile buluşuyor” projesi kapsamında çalışmalar ilçemizde de devam ediyor. Amaç, Meslek liselerinin önemi ile ilgili toplumda algı oluşturmak.

Çermik Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Süleyman Karabekiroğlu yaptığı açıklamada, Müdürlük olarak ilçede ve köylerinde fakir ve ihtiyaç sahibi ailelerin elektrik, metal ve kaynak, boyama ve bazı elektronik tamiratları yaptıklarını söyledi.

Geçtiğimiz yıl söz konusu proje kapsamında çalışma yaptıklarını ve bunun da Çermik Gazetesinde yer aldığını bildiren ÇPL Müdürü Karabekiroğlu, bu kapsamında ilk olarak Tepe mahallesinde oturan Hasret Çınar’ın evindeki elektrik tesisatıyla ilgili tamirat yaptıklarını söyledi. Müdür, ayrıca Petekkaya Mahallesinde ikamet eden ailelerin evlerini ziyaret ettiklerini, hem Petekkaya İlk ve Ortaokulu’nun hem de ziyaret ettikleri ailelerin evlerinin tamir ve tadilat işlerini gerçekleştirdiklerini belirtti.

Amaçlarının fakir, gariban, kimsesiz ve ihtiyaç sahiplerine yardımcı olmak olduğunu vurgulayan Müdür Süleyman Karabekiroğlu, “Meslek liselerinin önemiyle ilgili toplumda olumlu bir algı oluşturmak, bunun yanı sıra Devlet-Millet kaynaşmasını kuvvetlendirmek” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA