SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

ÇPL kaldığı yerden devam ediyor

ÇPL kaldığı yerden devam ediyor
Bu haber 08 Kasım 2021 - 8:55 'de eklendi ve 43 kez görüntülendi.

Çok Programlı Lisesi öğretmen ve öğrencileri ilçemiz kırsalındaki okulların iç ve dış onarımını gerçekleştirmeye kaldığı yerden devam ediyor.

Proje kapsamında Çok Programlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından kırsaldaki birçok okulda kapı tamiri ve elektrik tesisatı bakımı, ampul değişimi ve demir doğrama gibi küçük hane içi onarım hizmetleri bu yılda tekrar hayata geçti.

Proje çalışmaları hakkında bilgi veren Çok Programlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Başyardımcısı Yusuf Kavak, yaptığımız çalışmalarla hem öğrencilerimiz meslekleri üzerinde pratik yapmış oluyorlar hem de okullarımızın ihtiyaçlarını karşılıyoruz dedi. ÇPL Müdür Başyardımcısı Kavak, projenin bu yıl da kaldığı yerden devam edeceğini belirterek şöyle konuştu;

“Bu proje ile öğrencilerin; sahip oldukları millî, manevî, ahlaki, insanî ve kültürel değerleri geliştirmelerini, yardımlaşma, ihtiyaç sahibine yardım etme, kardeşlik, merhamet, vicdan, birlik ve beraberlik duygularının güçlendirilmesi, hoşgörüye, saygıya sevgiye, mesleğe ve sanata duyarlı tutum ve davranışa sahip başarılı bireyler olarak yetişmelerini sağlamaktadır.

Toplumda kalıcı gönül köprüleri kurmaları, sosyal becerilerinin ve kendilerine olan güvenlerinin geliştirilmesi, sosyal ve kültürel alanda okulunu temsil etme bilinci kazandırılması, ders dışı zamanlarını verimli geçirmelerinin sağlanması, okula olan aidiyet duygularının güçlendirilmesi, gerçek hayatta iş başı eğitimleri ile mesleki becerinin geliştirilmesine katkıda bulunmaktadır.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA