SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

ÇPL’de Turizm ve Otelcilik bölümü için Kaymakam devrede

ÇPL’de Turizm ve Otelcilik bölümü için Kaymakam devrede
Bu haber 29 Nisan 2019 - 0:19 'de eklendi ve 198 kez görüntülendi.
  • İl Milli Eğitim Müdürünü ziyaret eden Kaymakam Demir, Turizm ve Otelcilik bölümü açılmasını istedi

 

İlçemiz Kaymakamı Nazlı Demir, Çok Programlı Lisesi’nde Turizm ve Otelcilik Bölümü açılması için devreye girdi. İl Milli Eğitim Müdürünü ziyaret eden Kaymakam Demir, Turizm ve Otelcilik bölümü açılmasını istedi.

Kaymakam Nazlı Demir, İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanan Doç. Dr. FeyselTaşçıer’i makamında ziyaret ederek yeni görevinin hayırlı olmasını diledi. Yapılan ziyarette Kaymakam Nazlı Demir ile İl Milli Eğitim Müdürü Taşçıer, ilçemizin eğitim durumunu da masaya yatırdı.

İlçenin okullaşma oranı, okur-yazarlık seviyesindeki başarı ve sınavlarda elde ettiği derecelerle Diyarbakır’ın gurur duyduğu ilçelerden biri olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürlüğü Doç. Dr. FeyselTaşçıer, eğitim ve başarı seviyesini daha da fazla yükseltmek için Çermik’e imkânlardâhilinde her türlü yardımı yapmaya hazır olduklarını söyledi.

Gösterdiği ilgiden dolayı İl Milli Eğitim Müdürü Taşçıer’e teşekkür eden Kaymakam Nazlı Demir, Çermik’in her alanda örnek olan bir ilçe olduğunu belirterek şöyle konuştu;

“İlçemiz dünyanın en şifalı ikinci suyuna sahip kaplıcaları ile Sağlık Bakanlığı Termal Turizm kapsamında yer alıyor. Fakat ne yazık ki ilçemizdeki meslek lisesinde Turizm ve Otelcilik bölümü bulunmuyor. Okulumuz, geçmiş dönemlerde birkaç kez Milli Eğitim Müdürlüğü’ne başvuru yapmış fakat bir sonuç alamamış.

Turizm anlamında böyle bir öneme sahip ilçede Turizm ve Otelcilik bölümünün olmaması bizi gerçekten üzüyor. Bizim amacımız ilçemizde okuyan gençlerimiz bu bölüme giderek devamında da ilçede Dicle Üniversitesi bünyesinde Meslek Yüksek Okulunda açmayı hedeflediğimiz Turizm ve Otelcilik Yüksekokuluna devam etmelerini sağlamak. Amacımız böylece ilçeye hem ekonomik anlamda katkı sağlamak hem de öğrencilerimizin eğitim hayatının kesintisiz devam etmesinin önünü açmak.Bunun yanı sıra aynı zamanda gelişen turizm potansiyeli ile gençlerimiz bu alanda alacakları eğitimle beraber ilçedeki turistik tesislerde istihdam olanağına da sahip olacaklar. Biz ortaöğretimden yüksekokula kadar bu bütünlüğü sağlamak istiyoruz.”

Kaymakam Nazlı Demir’in talebine olumlu bakan İl Milli Eğitim Müdürlüğü Doç. Dr. FeyselTaşçıer, komisyonda Çermik’te Turizm ve Otelcilik bölümünün açılması için karar alacaklarını ve Milli Eğitim Bakanlığı’na göndereceklerini, aynı zamanda konunun da takipçisi olacaklarını söyledi.

Kaymakam Nazlı Demir de İl Milli Eğitim Müdürlüğü Doç. Dr. Feysel Taşçıer’e teşekkür ederek süreci yakından takip edeceklerini söyleyerek, tekrar yeni görevinde başarılar diledi.

 

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA