SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Cumhuriyet Coşkusu

Cumhuriyet Coşkusu
Bu haber 01 Kasım 2021 - 10:18 'de eklendi ve 57 kez görüntülendi.
  • “Bizlere düşen en önemli görev, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün göstermiş olduğu hedef doğrultusunda gece-gündüz çalışmaktır”

 

Cumhuriyet Bayramı’nın 98. Yıldönümü törenlerle kutlandı. Kaymakam Ramazan Polat, Bizlere düşen en önemli görev, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün göstermiş olduğu hedef doğrultusunda gece-gündüz çalışmaktır” dedi.

Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri çerçevesinde ilk olarak Kaymakamlık önünde program düzenlendi. Kaymakam Ramazan Polat ve Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, Atatürk büstüne çelenk sunumunun ardından saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı okunmasıyla tören sona erdi.

İkinci tören ise spor salonunda yapıldı. Törene Kaymakam Ramazan Polat’ın yanı sıra; Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Bahri Yılmaz, Cumhuriyet Savcısı Ali Emre Özdil, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kaymakam Ramazan Polat ve Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, programa katılanların bayramını kutladı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Kaymakam Ramazan Polat yaptı. Kaymakam Polat,  bizlere düşen en önemli görevin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün göstermiş olduğu hedef doğrultusunda gece-gündüz çalışmak olduğunu belirterek şöyle konuştu;

Cumhuriyet; kimsesizlerin kimsesi, Nene Hatunların, Sütçü İmamların, Hasan Tahsinlerin sesidir. Cumhuriyet, milletimizin hürriyet ve istikbali uğruna verdiği varoluş mücadelesinin muazzam bir zaferle sonuçlanması sonrası gelen şanlı bir değerdir.

Türkiye Cumhuriyeti 98 yıldır karşısına çıkan tüm zorlukların üstesinden gelerek yoluna devam etmektedir. Bu yolda en büyük gücümüz “fikri hür, vicdanı hür” sorgulayan, maneviyatı yüksek, adil nesiller olacaktır. Hak ve hürriyetlerinden yoksun toplumların ayakta kalmaları ve yaşamaları mümkün değildir. Bu yüzden bizlere, gelecek nesillere düşen en önemli görev; Milleti bir, bayrağı bir, vatanı bir, devleti bir Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunmak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün göstermiş olduğu hedef doğrultusunda gece-gündüz çalışmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere; vatanı, bayrağı ve istiklali uğruna canını ortaya koyan aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, kahraman gazilerimizi minnetle yâd ediyorum.”

Kaymakam Ramazan Polat’ın konuşmasının ardından, şiirler okundu. Ercan Demirkol Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan müzik dinletisi, Kız Teknik ve Mesleki Anadolu Lisesi anasınıfı tarafından hazırlanan miniklerin gösterisi ve Halk Eğitimi Merkezi tarafından folklor ekibi gösteri yaptı.

Tören çeşitli dallarda dereceye giren öğrencilere Kaymakam Ramazan Polat, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu ve Cumhuriyet Savcısı Ali Emre Özdil’in ödülleri vermesiyle sona erdi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA