SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Çüngüş Belediyesinden üreticileri sevindiren haber

Çüngüş Belediyesinden üreticileri sevindiren haber
Bu haber 11 Ekim 2021 - 9:06 'de eklendi ve 71 kez görüntülendi.

Çüngüş Belediyesinden üreticileri sevindiren haber geldi. Belediye Başkanı Suat Akmeşe, sulama kanalları ve bentleri konusunda üreticileri sevindirecek bilgiler paylaştı.

Çüngüş Belediye Başkanı Suat Akmeşe, DSİ Bölge Müdürü Mahir Arslan ile yapılan görüşmeler neticesinde sulama alanında birçok projenin 2022 yılı yatırım programına alındığını belirtti.

Belediye Başkanı Akmeşe, yapılan toplantıda sorunları Bölge Müdürüne ilettiklerini ve olumlu cevap almalarından dolayı mutlu olduklarını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü;

Çüngüş Çayı Gölet Bent Sulama Barajı (Güvercin Gölü) 2022 yıllı programına alındı. Ayrıca Balcılar Mahallesi dere ıslah çalışması, Yaygınkonak dere ıslah temizleme, Oyuklu dere ıslah temizleme, Yukarışehler Mahallesi sulama kanallarının programa alınması ve baraj önünden Ergani Kesentaş yoluna bağlantı yapılması için gerekli çalışmaların yapılması uygun bulundu.

Ayrıca Yeniköy Mahallesi dere ıslahı ile eksik kalan bölümün de yapılması karara bağlandı. Yapılacak çalışmalarla üreticilerimiz rahat bir nefes alacak. İlçemize hayırlı olmasını diliyorum.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA