SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Çüngüş Belediyesinin borcu 16 milyon

Çüngüş Belediyesinin borcu 16 milyon
Bu haber 22 Nisan 2019 - 0:04 'de eklendi ve 566 kez görüntülendi.

-Başkan Akmeşe; “Müfettiş istedik, inceleme yapılacak”

-“Belediye Meclisi, bu yılki bütçeyi şartlı kabul etmiş”

 

Komşu ilçemiz Çüngüş’ün yeni Belediye Başkanı Ali Suat Akmeşe, Belediyenin 16 milyar lira borcu bulunduğunu açıkladı ve “İçişleri Bakanlığı’ndan Müfettiş istedik. Hesaplar incelenecek. Belediye Meclisi de yılki bütçeyi ve faaliyet raporunu şartlı kabul etmiş” dedi.

Saadet Partisi’nden Belediye Başkanı seçilen Çüngüş Belediye Başkanı Ali Suat Akmeşe, gazetemize yaptığı açıklamada, Belediyenin 16 milyon lira (16 Trilyon) borcu bulunduğunu, bunun 2 milyonunun piyasaya, 7 milyonunun da İller Bankası’na olduğunu söyledi. İller Bankasından 3,5 milyon lira olarak 2 defada alınan kredinin 10 yıl vadeli olduğunun kayıtlarda mevcut olduğunu bildiren Başkan Akmeşe, şöyle konuştu;

“Bu paranın ne için alındığı bilinmiyor. Nereye harcanmış ne yapılmış araştırılacak. İçişleri Bakanlığı’ndan Müfettiş istedik. Kısa sürede gelerek çalışmalara başlayacaklar. O zaman gerçekler daha net ortaya çıkacak. O dönem Belediye Meclisi de faaliyet raporunu şartlı kabul etmiş. Yolsuzluk, usulsüzlüklerin araştırılması için şerh bırakmış. Bu kadar ağır bir yükün altındayız. Gerekli görüşmeler de bulundum. Sorunu çözmeye çalışacağız. Ondan sonra yolumuza bakacağız.”

-17 kişi çalışıyor görünüyor

Çüngüş Belediye Başkanı Ali Suat Akmeşe, Belediyede 17 kişinin çalışıyor göründüğünü, çağırıp (ne iş yapıyorsunuz) diye sorduğunu, karşılığında da hiçbir iş yapmadığı yanıtını aldığını da anlattı. Başkan Akmeşe, “Bu insanların asli görevlerini yapmalarını sağlayacağız” dedi.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa