SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

“Çüngüş’e de hizmet ediyoruz”

“Çüngüş’e de hizmet ediyoruz”
Bu haber 30 Aralık 2018 - 23:56 'de eklendi ve 181 kez görüntülendi.

-Nüfus Müdürü; “Asılsız haberlere itibar etmeyin”

 

İlçemiz Nüfus Müdürü İrfan Doğanoğlu, bazı basın yayın organlarında ve sosyal medyada 2019 yılından itibaren nüfus cüzdanlarının geçersiz olacağı haberlerine vatandaşların itibar etmemesini istedi.

Sadece nüfus cüzdanlarının geçersiz olacağı değil, aynı zamanda ilçemizde Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartlarının verilmeyeceğinin de söylentinden ibaret olduğunu belirten Nüfus Müdürü Doğanoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü 2020 yılına kadar, Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartları müracaatlarında bulunanların kalmamasını planlamaktadır. Bu nedenle 2020 yılına kadar yapılacak olan Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartları müracaatlarında olası yığılmaları önlemek amacıyla görev ve sorumluluk bölgemizde bulunan vatandaşlarımızın müdürlüğümüze müracaat etmeleri büyük önem arz etmektedir.”

Son zamanlarda bazı basın yayın organları ile sosyal medyada 2019 yılında T.C. kimlik kartı, pasaport ve sürücü belgesi gibi değerli kâğıt ve harç bedellerinde yüksek artışlar olacağı, nüfus cüzdanlarının 2019 yılından itibaren geçerli olmayacağı, sürücü belgelerinin yenilenmesi için sağlık kurulu raporu isteneceği ve bu nedenle belgelerin değiştirilmesi gerektiği şeklinde haberlerin yer aldığı belirten İlçe Nüfus Müdürü Doğanoğlu, söz konusu haberlerin “asılsız” olduğunu vurguladı.

İlçe Nüfus Müdürü Doğanoğlu; “T.C. Kimlik Kartı, pasaport ve sürücü belgesi değerli kâğıt ve harç bedellerinin her yıl olduğu gibi 2019 yılı içerisinde de yeniden değerleme oranında artış yapılarak güncellenecek. Halen kullanılmakta olan nüfus cüzdanları, T.C. Kimlik Kartı alınıncaya kadar geçerlidir. Sürücü belgeleri için mevcut uygulamada herhangi bir değişiklik yapılmadan yenileme işlemlerine devam ediyoruz. Söz konusu haberlere vatandaşlarımız itibar etmesin” şeklinde konuştu.

Çüngüş’e de hizmet ediyoruz

İlçe Nüfus Müdürü İrfan Doğanoğlu, Çüngüş İlçe Nüfus Müdürlüğü’nde pasaport ve ehliyet işlemleri gerçekleştirilemediği için komşu ilçe Çüngüş’e de hizmet ettiklerini, hiç kimsenin Diyarbakır merkeze veya komşu ilçelere gitmesine gerek olmadığını sözlerine ekledi.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa