SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam
Adanaspor Akhisar Belediyespor Alanyaspor Antalyaspor Beşiktaş Bursaspor Çaykur Rizespor Fenerbahçe Galatasaray Gaziantepspor Gençlerbirliği İstanbul Başakşehir Kardemir Karabükspor Kasımpaşa Kayserispor Konyaspor Osmanlı Spor Trabzonspor

Çüngüş’e yeni spor sahası

Bu haber 26 Ekim 2020 - 0:00 'de eklendi ve 15 kez görüntülendi.

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, Eğil, Çüngüş ve Kocaköy‘e yeni spor tesisi yapılması için Spor Toto Teşkilat Başkanlığı’yla protokol imzaladı.

Gençlerin spor yapabilmelerine yönelik alanları oluşturmak amacıyla Vali Karaloğlu ile Spor Toto Teşkilat Başkanı Bünyamin Bozgeyik arasında protokol imzalandı. Yapılan protokolle Spor Toto Teşkilat Başkanlığı’nın maddi desteğiyle Eğil, Çüngüş ve Kocaköy ilçelerine spor tesisi inşa edilerek gençler için yeni spor alanları oluşturulacak.

Yakın zamanda inşa çalışmalarının başlayacağı Eğil ve Kocaköy ilçelerinde birer adet nizami sentetik çim yüzeyli futbol sahası ile soyunma odaları, tribün, çevre düzenlemesi ve aydınlatmalar yapılacak.

Çüngüş’e üstü kapalı futbol sahası

Spor tesislerin çevresel ve doğal faktörleri de göz önünde bulundurularak, protokolde Çüngüş’e yapılacak futbol sahasının Eğil ve Kocaköy’de yapılacak spor tesisleri gibi yapılması bunun yanında üstü kapalı olarak inşa edilmesi kararlaştırıldı.

Herkese açık olacak

Ayrıca, yapılan protokol gereği tesislerin tamamlanmasıyla birlikte futbol sahalarının tribün önüne Spor Toto Teşkilat Başkanlığı reklam tabelaları yerleştirilerek ilçelerde inşa edilecek futbol sahalarında 10 yıl süreyle yer alacak. Reklam tabelaları için Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne Spor Toto Teşkilat Başkanlığı tarafından Katma Değer Vergisi (KDV) hariç 4 milyon 500 bin TL reklam bedeli ödenecek. Anlaşma gereği 3 ilçede yapılacak spor tesisleri tüm halka açık olacak.

Etiketler :
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa