SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Çüngüş’te Tekstil Atölyesi kurulacak

Çüngüş’te Tekstil Atölyesi kurulacak
Bu haber 09 Kasım 2020 - 0:07 'de eklendi ve 286 kez görüntülendi.
  • 200-250 kişiye iş imkanı sağlayacak

 

Komşu ilçemiz Çüngüş’te tekstil atölyesi kurulacak. Kurulacak atölyede 200 ile 250 kişi iş imkanı sağlanacak.

Diyarbakır’ın en çok göç veren ilçelerinden biri olan komşu ilçemiz Çüngüş’te yeni bir istihdam kapısı açılması için çalışmalar başladı. İstanbul’da tekstil işiyle uğraşmakta olan Çüngüşlü iş insan Çüngüş’te tekstil atölyesi açmak için başvuruda bulundu.

Henüz ismi öğrenilemeyen iş insanı, kendi memleketinde atölye kurarak gençlere iş imkanı sağlamak istediğini yetkililere aktardı.

Bu doğrultuda Çüngüş’e gelerek Kaymakam Tuncay Kaldırım ve Belediye Başkanı Suat Akmeşe ile görüşen iş insanı, daha sonra Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu ile de bir görüşme gerçekleştirdi.

Diyarbakır ve ilçelerinde işsizliğin ciddi bir sorun olduğunu ve işsizliği azaltmak için gerek devlet gerekse de özel sektörün çalışmalar yürüttüğünü belirten Vali Karaloğlu şöyle konuştu;

“Çüngüş ilçemizde de istihdam büyük bir sorun ve bu nedenle ilçede göçlerin fazla olduğunu söylüyoruz. Çüngüşlü iş insanımız ilçede bir tekstil atölyesi kurma isteğiyle bize başvurdu. Tabi Kaymakam ve Belediye Başkanı ile de görüşme gerçekleştirdi. Biz de elin taşın altına koyan herkese gerekli desteği verebileceğimizi söyledik.

İlk etapta Belediye Başkanımız atölyenin kurulabileceği uygun bir arazi bulmak için çalışmalar başlattı. Daha sonra projelendirilerek bizlere ulaştırılacak. Biz de Valilik ve Büyükşehir Belediyesi olarak nasıl bir katkı sunabiliriz ona bakacağız. Ondan sonra da hızlı bir şekilde hareket ederek ilçeye atölyeyi kazandırmak istiyoruz.

Yapılacak atölye ile 200-250 kişiye istihdam sağlanacak. Bu da aileleri ile birlikte Bin-Bin 500 kişinin faydalanmasını sağlayacak. Atölyeden çıkan ürünler Ortadoğu ve Arap ülkelerine ihraç edilecek.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA