SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

DEDAŞ’dan 5 milyonluk dev yatırım

DEDAŞ’dan 5 milyonluk dev yatırım
Bu haber 15 Haziran 2020 - 0:19 'de eklendi ve 267 kez görüntülendi.
  • Çukur Mahallesinin tamamı, Kale ve Tepe Mahallesinin bir bölümü yer altına alınıyor

 

DEDAŞ Bölge Müdürlüğü ilçemizdeki elektrik hatlarını yer altına almak için çalışma başlattı. Yaklaşık 5 milyon lira tutarında olan yatırım kapsamında; Çukur Mahallesinin tamamı, Kale ve Tepe Mahallesinin bir bölümü yer altına alınıyor.

Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (DEDAŞ), ilçemizde havai elektrik hatlarını, yeraltına alma çalışmaları ile ilgili bir süreden bu yana devam eden üzerinde çalıştığı projeyi hayata geçirdi. Yaklaşık 5 milyon lira tutarındaki projenin tamamlanması ile birlikte şehir merkezine elektrik enerjisi taşıyan hatların kapasitesi de artacak.

Özelleştirme ile Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak ile birlikte Diyarbakır’a da elektrik dağıtım hizmeti sunan Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. (Dicle EDAŞ), bir yandan da enerji altyapısını iyileştirmeye dönük ciddi yatırımlar gerçekleştiriyor. Müşterilerine kaliteli ve kesintisiz elektrik vermek amacıyla başlatılan yatırımlar içerisinde, şehir ve ilçe merkezlerinde enerji nakil hatlarının yeraltına alınması önemli bir yer tutuyor. Bu çerçevede ilçemizde de enerji nakil hatları, Dicle EDAŞ tarafından yeraltına alınıyor.

İlçemizde nakil hatlarının yeraltına alınmasına ilişkin çalışmalar başladı. Bu kapsamda Çukur Mahallesinin tamamı, FSM Caddesi de dahil olmak üzere yer altına alınacak. Bunun yanı sıra Tepe Mahallesi’nin bir bölümü ile Kale Mahallesinin bir bölümünün de enerji nakil hatları yer altına alınacak.

Havai elektrik hatlarının yeraltın alınması için yapılan çalışmalarının maliyetinin yaklaşık 5 milyon lira olduğunu belirten Dicle EDAŞ yetkilileri, mevcut eski direklerin kaldırılarak yer altına alınacağını, yapılan çalışmalarla birlikte enerji hatlarının kapasitesinin de artacağını ve elektrikte büyük bir iyileşme yaşanacağını ve ilçenin enerji sorununu önemli ölçüde gidereceğini vurguladılar.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa