SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam
Adanaspor Akhisar Belediyespor Alanyaspor Antalyaspor Beşiktaş Bursaspor Çaykur Rizespor Fenerbahçe Galatasaray Gaziantepspor Gençlerbirliği İstanbul Başakşehir Kardemir Karabükspor Kasımpaşa Kayserispor Konyaspor Osmanlı Spor Trabzonspor

Deklanşörlere ve pedallara Çermik için basıldı

Bu haber 18 Aralık 2017 - 1:32 'de eklendi ve 96 kez görüntülendi.

-Başkan Kılıçoğlu, “Çermik, insanları büyüleyen doğa harikası mekânlara sahip”

 

Diyarbakır merkezde faaliyet gösteren Fotono21 Fotoğraf Derneği ile Tigris Bisiklet ve Özel Sporcular Kulübü son bir ay içinde ilçemizde 3 faaliyet planladılar. Faaliyetlerin ilki Fotono21 Fotoğraf derneğinden 16 fotoğrafçının katılımı ile yapıldı.

Haburman Köprüsü ve Sinek Çayında balık avlamasının fotoğraflanması ile başlayan etkinliğe katılan fotoğrafçılar 1179 yılında Artuklular döneminden kalan ve kalker taşları ile inşa edilmiş olan 99.5 metrelik uzunluğa sahip köprünün fotoğraflanmasından sonra ilçemize 4 km uzaklıkta olan ve ilçemizin kuzeybatısında bulunan ve toplamda 10 km geçen uzunluğu ile Gelincik dağına çıkıldı.

Muhteşem doğası ile gelen tüm ziyaretçileri büyüleyecek özelliklere sahip Peri bacalarını andıran Gelincik Dağlarında gördükleri manzara karşısında hayranlıklarını dile getiren fotoğrafçılar, 23 Aralık cumartesi günü yeniden gelincik dağlarında buluşmak üzere karar aldılar.

-Büyüleyen doğaya  sahip

Fotono21 Fotoğraf Derneği Başkanı Mehmet Kılıçoğlu, önyargılardan uzak ve fotoğraf dışı tüm unsurları dışarıda bırakarak sadece fotoğraf paydasında bir araya gelen üyelerden oluşan derneklerinin olanakları ölçüsünde ücretsiz hizmetlerine ve gönüllü çalışmalarına devam ettiklerini belirtti. Başkan Kılıçoğlu, bu çalışmalar kapsamında ilçenin doğal güzellikleri, tarihi ve kültürel zenginliklerini fotoğraflamak için ilçeye düzenli fotoğraf gezileri düzenleyeceklerini söyledi.

İlçenin sadece kaplıcaları ile değil, insanları büyüleyen doğa harikası mekânları ve tarihi ve kültürel hazineleri ile tanıtılması için gönüllü hizmetlerine devam edeceklerini söyleyen Kılıçoğlu, fotoğraf çekmek ve keyifli bir hafta sonu geçirmek isteyen herkesi ilçeye davet ettiklerini bildirdi.

Tigris bisiklet ve özel sporcular Kulübü Başkanı Ali Alioğlu sosyal ve kültürel çalışmalarla toplumsal değişimde öncülük edinme ve bilinç uyandırma gibi çalışmalar yaptıklarını, Kültürel çalışmalarla başta Diyarbakır’ın gelişimi ve tanıtımı sonra ülkedeki sporcu bilincini de ilerletmek istediklerini söyledi.

Alioğlu, kulüp olarak şehir içinde düzenli turlarla kadın çocuk demeden birçok kesim ile turlar düzenlediklerini, trafikte bisikletlilerin de olduğu mesajı vermek gibi bir amaç ile yola çıktıklarını kaydetti.

Başkan Alioğlu, Kayapınar Belediyesi ile ortak yapmış olduğumuz bu turda gençleri de sporla toplumsal yaşamın bir parçası olması adına desteklemek istediklerini. Kulüp olarak birçok kurum ve farklı dalda kulüplerle işbirliğiyle çalışmalar yürüttüklerini, yapılacak çalışma ile Çermik ilçesinin tanıtımını sağlayarak bölgemizin cazibe merkezi olmasını istediklerini belirtti.

 

Etiketler :
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa