SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Denetimler aralıksız sürdürülüyor

Denetimler aralıksız sürdürülüyor
Bu haber 29 Mart 2020 - 23:59 'de eklendi ve 74 kez görüntülendi.

İlçemizde dünyayı etkisi altına alan korona virüsü sebebiyle ürünler fahiş zam yapılmasına karşı ekipler denetimlerini sürdürüyor.

Belediye Zabıta, Mal Müdürlüğü ve Tarım Orman İlçe Müdürlüğü Gıda Denetimi Personeli tarafından daha önce market, gıda ve sebze satan esnaflara yapılan denetimlere ek olarak lokanta, eczane ve fırınlar da denetlendi.

Denetimlerde dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de ölümlere, çok sayıda kişide de pozitif çıkması ile gelişen korona virüsü sebebiyle fiyatlarda artışın yapılıp yapılmadığına dair incelemelerde bulunuldu.

Özellikle vatandaşların rağbet gösterdikleri dezenfektan ilaçları, maske, eldiven ve kolonya gibi ürünlerin yanı sıra, çeşitli gıda ürünlerindeki fiyatlarda artış yapan marka ve firmaların tespit edilmesi için yapılan denetimlerde, firmalar uyarılarak fırsatçılık yapılmasına izin verilmeyeceği aktarıldı.

Lokanta, fırın ve eczaneleri denetleyen ekipler, fırın ve eczanelere maske ve eldiven takılarak görevlerinin yapılmasını, içeride 3 kişiden fazla kişi bulunmaması gerektiği belirtildi. Lokantalara da yine maske ve eldiven zorunluluğu olduğu, bunun yanı sıra paket servisi dışında içeri müşteri alınmasının yasak olduğu vurgusu yapıldı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa