SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Depolar daha hijyenik

Depolar daha hijyenik
Bu haber 05 Şubat 2018 - 0:16 'de eklendi ve 356 kez görüntülendi.
  • Hala bazı köylerin depoları şartlara uygun değil…

 

İlçemizde su depolarının temizliği Toplum Sağlığı Merkezi ve DİSKİ ekipleri tarafından tamamlandı. Bazı köylerin depolarının şartlara uygun olmadığı tespit edildi.

İlçemizde Sağlık Müdürü Melih Akay Arslan’ın kırsal mahallelerde yapılan incelemeleri sonucu su depolarının insan sağlığına uygun olmadığının tespit edilmesinin ardından, durum Kaymakam Mehmet Şerif Olçaş’a rapor edildi.

Bunun üzerine Kaymakam Mehmet Şerif Olçaş’ın talimatı ile Sağlık Müdürü Melih Akay Arslan, DİSKİ Şube Müdürü Remzi Yıldızdağ ve SYDV Müdürü Ebubekir Tekdemir kırsal mahalle muhtarları ile bir araya gelerek depoların temizliğinin en kısa sürede gerçekleştirilmesi gerektiği konusunda bilgilendirilirken, DİSKİ ve TSM de çalışmalarına başladı.

Yaklaşık 1 ay süre sonunda 77 kırsal mahalle ve bu mahallelere bağlı mezralarda bulunan depoların tamamı TSM Memuru Remzi Kardaşoğlu, Çevre Sağlık Teknisyeni Hanzele Karakuşak, DİSKİ Personeli Seyithan Akdağ ve muhtarlar tarafından temizlendi. Depoların hiçbirinin standardı karşılayamadığı belirlenirken, bazılarının ise hiç uygun olmadığı tespit edilerek rapor edildi. Yine bazı köyler de ise hiç su olmadığı tespit edildi.

Temizliğin ardından muhtarlara yapılacak çalışmalar hakkında bilgiler ve eğitim verildi. Belirlenen eksiklerin giderilmesi için SYDV ve DİSKİ tarafından giderilmesi sağlanacak.

Yaklaşık 1 ay önce gerçekleştirilen toplantıda ilk etapta depo temizliğinin acilen gerçekleştirilmesi gerektiği vurgulanmış, temizliğin ardından su depolarının düzenlenmesi çalışmasının başlayacağı belirtilmişti.

Kaymakam Mehmet Şerif Olçaş, raporun hem Kaymakamlık hem de DİSKİ Şubesi tarafından Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İşleri Daire Başkanlığı’na gönderileceğini, insan sağlığının her şeyden üstün olduğunu söyledi.

Yaklaşık iki yıldır depoların hiçbir şekilde temizlenmediğine vurgu yapan Kaymakam Olçaş, kırsal mahallede yaşayan vatandaşların çok büyük tehlikeyle karşı karşıya kaldıklarının farkında olmadığını ama yapılan müdahale ile bunun önüne geçtiklerini sözlerine ekledi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA