SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Depolar ikinci kez temizlenecek

Depolar ikinci kez temizlenecek
Bu haber 18 Haziran 2018 - 0:05 'de eklendi ve 205 kez görüntülendi.

İlçemiz kırsal mahallelerindeki su depoları ikinci kez temizlenecek. İlk temizliğin ardından bazı mahallelerde sular hijyenik hale gelirken, bazı mahallelerde ise tehlike hala devam ediyor.

Depoların temizliği için Kaymakamlık konferans salonunda toplantı yapıldı. Yapılan toplantıya İlçe Sağlık Müdürü Doktor Melih Akay Arslan, İlçe Sağlık Müdürü Doktorları, teknisyenleri ve muhtarlar katıldı.

Özellikle kırsal mahallelerdeki depoların ilk temizliğinin ardından sularda ciddi bir iyileşme olduğunu bildiren yetkililer, daha sağlıklı sulara kavuşulması için ikinci kez yapılması gerekenler hakkında muhtarlar bilgilendirildi. İlçe Sağlık Müdürü Doktor Melih Akay Arslan, bazı mahallelerimizde sularda iyileşme gördüklerini, bunun da raporlara yansıdığını belirterek şöyle konuştu;

“Köydeki su depolarının tamamı siz muhtarlarımızın,İlçe Sağlık Müdürlüğü ve DİSKİ personelinin el birliğiyle temizlendi. Bildiğiniz üzere suların analizini biz yapıyoruz ve ilk analiz sonuçlarına göre sularımızın tamamı problemliydi. Şubat ayında yapılan temizlikte hayvanlar depoların içerisinden çıkarıldı, yine hayvan pislikleri temizlendi, boya-badanası yapıldı, çamaşır suyuyla temizlendi. Klorlandı ve klor cihazları yenilendi. Klor cihazlarıyla oynamayalım, bunlar klor cihazının çalışmamasına neden olur ve attığımız klorun hiçbir anlamı kalmaz.

Temizliğin ardından mahallelerimizden yeniden numune alıp analiz yaptık. Yapılan temizliğin ardından suların daha hijyenik olduğu konusunda ciddi yol kat ettik. Ama hepsinde değil, hala bazı mahallelerimizin suları sıkıntılı. İlçe merkezinde problem yok ama kırsal kesimde problemimiz devam ediyor.

Bunun için ikinci kez depolarda temizliğimizi yapmamız lazım. İlk temizliği yapalım dediğimizde bazı muhtarlarımız havanın soğuk olmasından şikayet ediyordu, artık havalar da düzeldi. Yapılacak temizlikle umarım sularımızın tamamını hijyenik hale getiririz.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa