SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Depremde zarar görenlere 730 bin lira yardım

Depremde zarar görenlere 730 bin lira yardım
Bu haber 29 Kasım 2021 - 10:13 'de eklendi ve 117 kez görüntülendi.
  • Birinci etap yıkım çalışmaları tamamlandı, ikinci etap sürüyor

 

Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen ve ilçemizde de hasara neden olan depremden etkilenen vatandaşlara 730 bin liralık yardım yapıldı. Birinci etap yıkım çalışmaları tamamlanırken, ikinci etap çalışmaları da sürüyor.

Yaklaşık iki yıl önce Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen ilçemizin özellikle kırsal mahalleleri ile komşu ilçemiz Çüngüş’ü etkileyen depremin yaraları sarılmaya devam ediyor.

Yıkım çalışmaları hakkında gazetemize açıklamada bulunan Kaymakam Ramazan Polat, bugüne kadar depremde zarar gören ailelere 730 bin liralık yardım yapıldığını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü;

“Deprem nedeniyle ilçemizde 252 ev, 199 ahır, iki samanlık, 13 depo, iki cami, birer tane ticarethane, müştemilat ve resmi kurum ile 2 adet tespit edilemeyen meskende hasar oluştu.

Konutları hasar gören ve 60 ev sahibi aileye 11 bin lira destekte bulunduk. Yine 14 aileye konteynır verdik ve 5’er bin lira kira yardımında bulunduk. İlk etapta ilçemiz kırsalında 39 ev ve 34 ahır ve iki adet deponun yıkımı gerçekleştirildi. Destek kapsamında toplam 730 bin liralık yardım yapıldı.

İkinci etap yıkım ihalesinde ise 210 Adet Konut, 162 Adet Ahır, 2 Adet Samanlık, 11 Adet Depo, 2 Adet Cami, 1 Adet Müştemilat, 1 Adet Resmi, 1 Adet Ticarethane ve 2 Adet Tespit edilemeyen toplam 392 Adet Ağır Hasarlı veya Yıkık yapı yer aldı.

Bunlardan 56 adet konut, 48 adet ahır,5 adet depo, 1 adet müştemilat, 1 adet samanlığın yıkımı gerçekleştirildi. Konuyla ilgili Yazı İşleri Müdürlüğümüz titizlikle çalışmalarını yürütüyor. Yaptığımız titiz çalışmayla bilgi kirliliğinin de önüne geçmiş oluyoruz.

Yıkım işlemlerinin gerçekleştirilmesinin ardından tıpkı ilk etap yıkım çalışmalarının sonrasında olduğu gibi vatandaşlarımıza maddi ve manevi her türlü desteği vererek onların yanında olacağız.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA