SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

DEVA Partisi kongresi yapılacak

DEVA Partisi kongresi yapılacak
Bu haber 14 Mart 2021 - 23:45 'de eklendi ve 213 kez görüntülendi.

DEVA Partisinin 1. Kongresi yapılacak. İlçe Başkanı Hacı Akdağ, demokratik bir hukuk devleti için vatandaşları kongreye davet etti.
DEVA Partisi Çermik İlçe Başkanlığı ilk kongresine hazırlanıyor. Kurucu Başkan Hacı Akdağ şenlik havasında geçeceğini belirttiği kongrenin 21 Mart Pazar günü saat 11.00’da Akay Düğün Salonunda yapılacağını belirtti.
İlçe Başkanı Hacı Akdağ’ın tek aday olarak gireceği kongreye il başkanının yanı sıra 17 ilçe başkanının da katılması bekleniyor. İlçe Başkanı Akdağ; “Güçlendirilmiş parlamenter sistem ile evrensel hukuka ve demokrasi standartlarına uygun temel haklara öncelik veren bir yönetim için, demokratik bir hukuk devleti için, hukukun üstünlüğü ve güçler ayrılığı için, eğitimde eşitlik ilkesi için, yerel yönetimleri güçlendirmek için, güçlü meclis, güçlü hükümet, güçlü yargı, güçlü ekonomi ve güçlü Türkiye için, hukuka ve adalete olan güvenin temini için, kadınların hiçbir ayrımcılığa maruz kalmadan siyasetten ekonomiye, kültür sanattan akademiye kadar diledikleri her alanda var olmaları için, kimsenin etnik kökenine, dinine, inanıp inanmadığına bakmayan yeni bir vatandaşlık anlayışı için, eski hesaplaşmaları kavgaları arkada bırakıp yeni bir başlangıç için, toplumu ayrıştırmadan birlikte barış ve huzur içinde yaşamak için, gönüllerde taht kuran bir lider için, bir araya gelmek başlangıçtır. Bir arada durmak ilerlemektir, birlikte çalışmak ve başarmak için, hiçbir tehdidin ve şantajın önünde boyun eğmeyen bir kadro için tüm vatandaşları kongreye bekliyorum” şeklinde konuştu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa