SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Devlet hastanesine ultrason talebi

Devlet hastanesine ultrason talebi
Bu haber 28 Mayıs 2018 - 0:37 'de eklendi ve 108 kez görüntülendi.

-Ultrason cihazının yanı sıra Radyoloji Uzmanı da istendi

 

Başta komşu ilçemiz Çüngüş olmak üzere, Adıyaman’ın Gerger, Malatya’nın Pütürge, Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinin ilçemize yakın mahallelerindeki vatandaşlara da hizmet veren 50 yataklı ilçemiz devlet hastanesine, Radyoloji Uzmanı atanması, genel amaçlı bir de ultrason cihazı alınması için İl Sağlık Müdürlüğü’ne talepte bulunulduğu öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, Hafta İçerisinde İl Sağlık Müdürlüğü’nden gelen ekip, devlet hastanesinde incelemelerde bulundu. Ekip, hastanenin fiziki yapısı ile ilgili tespitler yaparken, eksik cihaz konusunda da belirlemelerde bulundu.

Hastanenin fiziki yapısı ile ilgili eksiklikleri belirleyen heyet, gerekli raporu hazırlayıp, İl Sağlık Müdürlüğü’ne sunacak.

Hastanede yapılan incelemelerde, hastane yönetiminin acil genel amaçlı bir ultrason cihazına ihtiyaçları olduğunu, ayrıca bir radyoloji uzmanının da atanmasını isterken, her iki konuyla ilgili İl Sağlık Müdürlüğüne de daha önce gerekli yazıların yazıldığını bildirdi.

Hastanede halen bir ultrason cihazının bulunduğu, bu cihazında Kadın-Doğum Uzmanınca hastalar için kullanıldığı belirtilirken, alınacak ikinci ultrason cihazının ise diğer hastalar için kullanılacağı, böylece hastaneye gelen hastaların önemli bölümünün çevredeki başka hastanelere gönderilmeyeceği öğrenildi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa