SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

“Devletin Şefkat Eli” projesi tüm hızıyla sürüyor

“Devletin Şefkat Eli” projesi tüm hızıyla sürüyor
Bu haber 22 Haziran 2020 - 0:08 'de eklendi ve 176 kez görüntülendi.
  • Proje kapsamında belirlenen 60 hanenin düzenli olarak temizliği yapılıyor

 

İlçemizde “Devletin Şefkat Eli” projesi tüm hızıyla sürüyor. Projeyle birlikte bakıma muhtaç yaşlılara devletin sıcak eli uzanmaya devam ediyor.

İlçe Kaymakamı Nazlı Demir öncülüğünde başlatılan ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından hayata geçirilen “Devletin Şefkat Eli” projesiyle, yaşlı ve bakıma muhtaçlara yardım eli tüm hızlıyla sürüyor.

Proje kapsamında ilçe merkezinde ikamet eden, tek başına yaşayan veya eşiyle beraber yaşayıp da kimsesi olmayan yaşlıların evlerine gidilerek, ev temizlikleri yapılıyor. Temizlik yapılan evlerdeki yaşlılarımızın çamaşırları da alınarak yıkanıp, ütülenip kendilerine teslim ediliyor.

Çalışmalar kapsamında ilk etapta evlerde genel temizlik yapılıyor. Genel temizliğin bitirilmesinden sonra düzenli olarak haftada bir defa veya 15 günde bir defa 60 haneye gidilerek isteyen yaşlıların, kişisel bakımları da gerçekleştiriliyor.

Proje hakkında gazetemize açıklamada bulunan Kaymakam Nazlı Demir, projenin tüm hızıyla devam ettiğini ve üçüncü tura geçtiklerini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü;

“Projemizin duyulmasından itibaren herkesin gösterdiği ilgi ve alaka bizleri çok mutlu etti. Projemizi başlattığımız Mart ayından bugüne kadar belirlenen 60 hanede üçüncü tura geçilerek genel temizlik çalışmaları yapılıyor. Temizlik yapılan evlerdeki yaşlılarımızın çamaşırları alınarak, kurduğumuz çamaşırhanede yıkanıp, ütülenip kendilerine teslim ediliyor. Genel temizlik sonrası düzenli olarak temizliğe gidiliyor ve yaşlılarımız sağlıklı bir ortamda hayatlarını idame ediyorlar.

Hepimiz bir gün yaşlanacağız. İşte biz bu değerlerimizin kimseye muhtaç olmadan, en güzel şekilde hayatlarını idame ettirmeleri için bu projeyi hayata geçirdik.”

Projenin sağlıklı yürütülebilmesi için ilçe merkeziyle sınırlı tuttuklarını da anımsatan Kaymakam Demir, projenin sonlanmasının ardından yeniden teklifte bulunduklarını ve projeyi sürdürerek şu an üçüncü defa temizlikleri gerçekleştiriyoruz. Amacımız projenin sürekli yenilenerek kalıcı hale gelmesi için çalışmak olduğunu sözlerine ekledi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa