SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

“Devletin Şefkat Eli”

“Devletin Şefkat Eli”
Bu haber 01 Mart 2020 - 23:52 'de eklendi ve 200 kez görüntülendi.
  • Bakıma muhtaç yaşlılarımıza devletin sıcak eli uzanıyor

 

İlçemizde “Devletin Şefkat Eli” projesi hayata geçiyor. Projeyle birlikte bakıma muhtaç yaşlılarımıza devletin sıcak eli uzanacak.

İlçe Kaymakamı Nazlı Demir öncülüğünde başlatılan ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından hayata geçirilen “Devletin Sıcak Eli” projesiyle yaşlı ve bakıma muhtaçların yardımına koşulacak.

Proje kapsamında ilçe merkezinde ikamet eden, tek başına yaşayan veya eşiyle beraber yaşayıp da kimsesi olmayan yaşlılarımızın evlerine gidilerek, ev temizliği, isterlerse kişisel temizlikleri ve bakımları yapılacak. Çamaşırları yıkanıp, ütülenip kendilerine teslim edilecek.

İlk etapta ilçe merkezinde 60 haneye gidilecek. Proje 10 ay devam edecek ve proje sona erdiğinde fon kuruluna sunularak, projenin devamlılığı sağlanacak.

Proje kapsamında 4 temizlik bir şoför olmak üzere 5 personel istihdam edildi. Seçilen kadın personeller, ihtiyaç sahibi, eşinden boşanmış olan veya eşi vefat etmiş kişilerden seçildi.

Proje hakkında gazetemize açıklamada bulunan Kaymakam Nazlı Demir, “bizim en büyük değerlerimiz olan büyüklerimize, bu projeyle birlikte en güzel hizmeti vereceğiz” diyerek, gazetemize şunları söyledi;

“Hepimiz bir gün yaşlanacağız. Kimileri tek başına yaşamlarını sürdürürken, kimilerinin ise çocukları olduğu halde kendi evlerinde oturup kapılarının çalınmadığı durumlar oluyor. İşte biz bu değerlerimizin kimseye muhtaç olmadan, en güzel şekilde hayatlarını idame ettirmeleri için bu projeyi hayata geçirdik.

Projenin sağlıklı yürütülebilmesi için ilçe merkeziyle sınırlı tuttuk. İlk etapta personelimiz, genel detaylı bir temizlik yapacaklar. Daha sonra her ay düzenli olarak belirlediğimiz hanelere gidilerek temizlikleri yapılacak, kişisel bakımları gerçekleştirilecek ve çamaşırları yıkanacak. Yaptığımız proje ile 5 kişiyi de istihdam ettik.”

 

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA