SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

DİSKİ’ye Sıfır Atık Belgesi

DİSKİ’ye Sıfır Atık Belgesi
Bu haber 31 Ocak 2021 - 23:44 'de eklendi ve 152 kez görüntülendi.

DİSKİ Genel Müdürlüğü, atık oluşumunun azaltılması ve atıkların kaynağında ayrıştırılarak ekonomiye kazandırılması için çalışmalarını tamamlayarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Diyarbakır İl Müdürlüğü’nden 2 adet ‘Sıfır Atık Belgesi’ aldı.

Temmuz 2019’da yayımlanan yönetmelik çerçevesinde; tüm yerel yönetimler, kamu ve özel kurum ile kuruluşlarının ‘Sıfır Atık Belgesi’ alma yükümlülüğü bulunuyor. DİSKİ, ‘Sıfır Atık Yönetim Sistemi’ yönetmeliğini merkez binasında ve İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisinde uygulamaya koyarak 2 adet ‘Sıfır Atık Belgesi’ almaya hak kazandı. Binadaki katlara tehlikeli ve tehlikesiz atık kumbaraları yerleştirildi.

Sıfır Atık hedefiyle çalışmalarını sürdüren DİSKİ, kurduğu ‘Sıfır Atık Sistemi’nin bilgi ve belgelerini Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlı Entegre Çevre Bilgi Sistemine yükleyerek Temel Seviye Sıfır Atık Belgesi başvurusunu yaptı. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, DİSKİ’nin başvurusunu inceleyip onaylanarak Temel Seviye Sıfır Atık Belgesi verdi.

Daha temiz ve sağlıklı bir kent için ‘Sıfır Atık’ projesini il genelinde de yaygınlaştırmayı hedefleyen DİSKİ Genel Müdürlüğü, geri dönüşüm alanında toplumsal bilinci yaygınlaştırmak için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA