SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Diyaliz ünitesi hizmet vermeye başladı

Diyaliz ünitesi hizmet vermeye başladı
Bu haber 26 Şubat 2018 - 0:35 'de eklendi ve 115 kez görüntülendi.

-İlçemizde ve Çüngüş’teki hastalar artık rahat nefes alacaklar

 

İlçemiz devlet hastanesinde diyaliz ünitesi hizmet vermeye başladı. İlçemizde ve Çüngüş’teki çok sayıda hasta, artık rahat nefes alacaklar.

Devlet hastanesi bahçesinde yapılan ayrı bir binada hizmet vermeye başlayan Diyaliz ünitesinde, 5 makine bulunuyor. Haftanın Pazar günleri hariç 6 günü hizmet vermeye başlayan diyaliz ünitesinden, ilçemizdeki çok sayıda hastanın yanı sıra Çüngüş’ten de çok sayıda hastaya yararlanıyor.

Diyaliz Hastalarından Ali Çetinkaya, daha önce Ergani veya Siverek hastanelerine giderek diyaliz makinesine girdiklerini, bunun da çok zor olduğunu belirterek, “Şimdi kapımızın önünde tedavimizi yaptırabiliyoruz. Diyaliz ünitesinin kurulmasında emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Özellikle bu konuda yayın hayatına başladığı günden beri yaptığı haberlerle diyaliz ünitesinin yapımını gündemde tutan Çermik Gazetesi’ne de ayrıca teşekkür ederim” diye konuştu.

İlçemiz Devlet hastanesinde yıllar önce hizmete girmesi planlanan, ancak alınan makinelerin eski olması nedeniyle açılması geciken diyaliz ünitesinin, Baştabip Dr. Murat Yıldızhan’ın yoğun çabası sonucu modern makinelerin alınması ile açılması sağlandı.

Hasta yakınları Pazar günü hariç haftanın 6 günü diyaliz ünitesinde hizmet verildiğini, bunun da kendileri için çok önemli olduğunu belirterek, modern makineler ile hizmet vermeye başlanan diyaliz ünitesinin çok önemli bir sorunu çözdüğünü söyledi ve Baştabip Dr. Murat Yıldızhan’a teşekkür etti.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA