SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Diyarbakır ASPİM, Çüngüş’te aileleri ziyaret etti

Diyarbakır ASPİM, Çüngüş’te aileleri ziyaret etti
Bu haber 01 Ocak 2018 - 1:14 'de eklendi ve 70 kez görüntülendi.

Diyarbakır Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının ülke genelinde uygulamaya koyduğu ileri ve çağdaş hizmet modeli olan “Aile Sosyal Destek Programı” çerçevesinde gerçekleştirdiği hane ziyaretlerini sürdürüyor.

Ergani Şehit Polis Memuru Coşkun Akşit Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü’nde görevli ASDEP Personelleri ile Çüngüş ilçesinde yapılan hane ziyaretlerine katılan Diyarbakır Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Halit Açar, vatandaşların kamu kurumlarının imkan ve hizmetlerine ihtiyaçlarını tespit ederek İl Müdürlüğünün hizmet modeli kapsamında değerlendirdiklerini ifade etti.

MERKEZ VE KIRSAL MAHALLELERDE HANE ZİYARETLERİ GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda onlara yönlendirme ve rehberlik yaptıklarını belirten İl Müdürü Açar, vatandaşların yaşam kalitelerini daha iyi hale getirmeyi amaçladıklarını söyledi.  Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) ile sosyal yardım ve sosyal hizmetlere ihtiyaç duyan aile ve bireylerin objektif kriterlere göre tespit edildiğini sözlerine ekleyen Açar, Diyarbakır’da merkez ve kırsal mahallelerde de ziyaret gerçekleştireceklerini,  ziyaret edilmedik hane kalmayacağını söyledi.

Vatandaşları devletin tüm imkânlarından faydalandırmak için ve bu yönde en iyi hizmeti vermek için çalıştıklarının altını çizen Açar,  Devletin güçlü varlığı ile birlik ve beraberliğin, huzurun teminatı olduğunu kaydetti. Açar, hane ziyaretleri gerçekleştirirken sosyal ve ekonomik desteklerin yanında vatandaşları diğer kamu hizmetlerinden en iyi şekilde yararlanmaları için yönlendirdiklerini ifade etti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa