SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Diyarbakır Gaffar babasını ve arkadaşlarını andı

Diyarbakır Gaffar babasını ve arkadaşlarını andı
Bu haber 27 Ocak 2020 - 0:10 'de eklendi ve 115 kez görüntülendi.

Diyarbakır Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan ile 5 silah arkadaşı, şehit edilmelerinin 19’uncu yıl dönümünde şehit edildiği yerde düzenlenen törenlerle anıldı. Okkan’ı şehit edildiği yerde ananlar arasında 75 yaşındaki Azize Şimşek de vardı. Okkan’ın fotoğraflarıyla anıta gelen Şimşek ‘İsmini iki oğluma verdim her gün buraya gelip dua ediyorum’ dedi.

Yenişehir ilçesi Sezai Karakoç Bulvarı’nda, 24 Ocak 2001’de düzenlenen silahlı saldırıda şehit olan Diyarbakır Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan ile koruma polisleri Atilla Durmuş, Mehmet Kamalı, Sabri Kün, Mehmet Sepetçi ve Selahattin Baysoy, Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü’nce şehit edildikleri yerde düzenlenen törenle anıldı.

Anma programına İl Emniyet Müdürü Şükrü Yaman, Gaziler ve Şehit Aileleri ile çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, polisler ve çok sayıda kişi katıldı. Gaziler ve şehit yakınları anma programında Ali Gaffar Okkan’ın fotoğrafının yer aldığı, ‘Unutmadık, unutmayacağız’ yazılı pankartı taşıdı. İl Emniyet Müdürü Yaman ve katılımcılar, anıta kırmızı karanfiller bıraktı. Programda Kur’an-ı Kerim okundu ve şehitler için dualar edildi.

‘BU ANITTA ÇOK GÜZEL BİR SÖZ VAR’

Anma programında konuşan Diyarbakır Emniyet Müdürü Şükrü Yaman, Şehit Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle andığını belirterek şunları söyledi:

“Burada anıta çok güzel bir sözü var. Türkiye’de huzur ve güvenin sigortası Diyarbakır’dır diye. Çok doğru bir tespite bulunmuş rahmetli şehit emniyet müdürümüz. Kendisi bunu gerçekleştirmek için bu doğrultuda gece gündüz demeden çalıştı.

Bizler burada olmasak da o zaman başka yerde görev yapsak da bunun böyle olduğunu biliyoruz. Gece gündüz gayret sarf etti bunu gerçekleştirmek için. Mücadele etti ve bu uğurda da Cenab-ı Allah ona şehadeti nasip etti silah arkadaşlarıyla birlikte. Rahmet diliyorum.

Başta Şehit Emniyet Müdürümüz Ali Gaffar Okkan ve o gün şehit olan arkadaşlarımıza ve gerek polis, asker, jandarma, koruyucularımız ve tüm güvenlik görevlilerimizden, şehit olanları rahmet ve minnetle anıyorum. Gazilerimize de şifalar diliyorum.”

‘İSMİNİ İKİ OĞLUMA VERDİM HER GÜN GELİP DUA EDİYORUM’

Okkan´ı şehit edildiği yerde ananlar arasında 75 yaşındaki Azize Şimşek ve isimleri Ali Gaffar Okkan olan vatandaşlar da vardı. Azize Şimşek, Şehit Emniyet Müdürü Okkan’ın ismini iki oğluna bıraktığını belirterek kendisini hiç unutmadığını söyledi.  Her gün anıtı başına gelip Yasin okuduğunu da söyleyen Şimşek, “Ben onu unutmuyorum. Kim unutursa unutsun biz unutmuyoruz. Hem çocuğum gibidir, hem de arkadaşım gibidir” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa