SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Diyarbakır Havalimanı 30 gün uçuşa kapatıldı

Diyarbakır Havalimanı 30 gün uçuşa kapatıldı
Bu haber 24 Mayıs 2021 - 0:10 'de eklendi ve 53 kez görüntülendi.

Cansu ALTINKILIÇ

Diyarbakır Havalimanı ve 8’inci Ana Jet Üs Komutanlığı’ndaki ana pist, onarım çalışması nedeniyle bugünde itibaren 30 gün süreyle uçuşlara kapatıldı. Sivil uçuşlar, Batman ve Mardin havalimanlarına yönlendirilecek.

Diyarbakır Havalimanı ve 8’inci Ana Jet Üs Komutanlığı’ndaki ana pist için yoğun uçuşlar nedeniyle oluşan bozulmalara karşı onarım çalışması başlatıldı.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, 30 gün sürecek çalışmalar nedeniyle havalimanının uçuşlara kapatılacağı belirtilerek, “8’inci Ana Jet Üs Komutanlığı ve Diyarbakır Havalimanı ana pisti artan sivil ve askeri uçuşlar nedeniyle meydana gelen bozulmaların onarımı için 24 Mayıs 2021 tarihinde tüm uçuşlara kapatılacaktır. Bu konuda Milli Savunma Bakanlığı ve Ulaştırma bakanlığı ile gereken koordinasyon sağlanmıştır. Bu onarımın 30 gün içerisinde tamamlanması hedeflenmektedir. Bu süre zarfında herhangi bir mağduriyetin yaşanmaması için sivil uçuşlar çevre havalimanları olan Batman ve Mardin Havalimanlarına yönlendirilecektir. 8’inci Ana Jet Üs Komutanlığında bulunan unsurlarımız da görevlerin aksamaması için 20 Mayıs 2021 tarihinden itibaren farklı meydanlara intikal ederek görevlerine devam edecektir” denildi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA