SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

“Diyarbakır hizmetin en iyisini hak ediyor”

“Diyarbakır hizmetin en iyisini hak ediyor”
Bu haber 02 Eylül 2019 - 0:20 'de eklendi ve 64 kez görüntülendi.

-Muhtarlardan Kayyum’a destek…

 

Diyarbakır Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Demir ve arasında ilçemizin de olduğu 17 ilçenin muhtarları, Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan V.  Hasan Basri Güzeloğlu’nu ziyaret ederek destek mesajı verdi. Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan V.  Güzeloğlu’na destek ziyaretleri devam ediyor. Vali Güzeloğlu, “Diyarbakır hizmetin en iyisini hak ediyor” dedi.

Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda yapılan görüşmede, muhtarlar, Büyükşehir Belediyesi’ne yapılan görevlendirmeyi memnuniyetle karşıladığını belirtti. Güzeloğlu’nun muhtarların görüşünü alarak şehrin sorunlarını ivedilikle çözüleceğini vurgulayan muhtarlar, Güzeloğlu’na destek olduklarını ifade etti. Programda bir konuşma yapan Diyarbakır Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Demir, Güzeloğlu’nun muhtarlara maddi ve manevi konularda destek olduğunu söyledi.

Güzeloğlu’yla işbirliği içerisinde çalışacaklarını vurgulayan Demir, “Bundan sonra yapacağınız hizmetlerden dolayı her zaman Diyarbakır muhtarları olarak yanınızda yer alacağız. Sizinle beraber ne gerekiyorsa, yardımcı olacağız. Sizlerin de en iyi hizmeti bundan sonra Diyarbakır halkına, muhtarların tüm sorunlarını en kısa sürede çözeceğinize inanıyoruz” dedi.

Demir’in ardından bir konuşma yapan Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan V.  Güzeloğlu, şöyle konuştu:

“Çok değerli Diyarbakırlı Muhtarlar Dernek Başkanım, milletin sesi halkımızın temsilcisi ve bizim alandaki hem hizmet hem de gönül elçisi çok değerli muhtarlarım hoş geldiniz. Bugün sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Sizlere, sizlerin şahsında Diyarbakır Valisi olarak görev yaptığımız gerideki yaklaşık 2,5 yıl içerisinde ve geçtiğimiz Pazartesi gününden itibaren başladığımız Büyükşehir Belediye Başkan vekilliği görevinde bizlere destek olan her birinizin mahallesinde sizleri vekil tayin eden ama emanetin asıl sahibi olan ve hizmet etmekten büyük bir onur ve sorumluluk duyduğum Diyarbakırlı hemşerilerime de çok teşekkür ediyorum.

-“Belediyelerin temel fonksiyonu, milletehizmet etmektir”

Belediyelerin halka hizmet için var olduğunu belirten Güzeloğlu, özetle şöyle konuştu:

“Belediyelerin temel fonksiyonu bu doğrultuda millete hizmet etmektir.  Altyapıdan sosyal üstyapıya kadar, doğumdan ölüme kadar, hayatın her alanında kendilerine tahsis edilen kaynakları millete sarf etmek, milletin yaşam kalitesini iyileştirmek, Şüphesiz temel belediyecilik hizmetleri olan fiziksel altyapıyı, yol su kanalizasyon Park bahçe benzerlerinin yanında sosyal üstyapıyı da yaşam kalitesini de en iyiye taşımak.  Eğitim ve kültür, sağlık, spor, sanat bütün alanlarda o kenti iddialı bir yere taşımak.  Diyarbakır bunu hak ediyor.

Ben iki buçuk yıldır her ortamda ifade ediyorum sizlerle bütün aziz hemşerilerimle paylaşıyorum.  Diyarbakır’ın 10 bin yıllık bir medeniyet geçmişi var. 33 medeniyeti yetiştiren ve bugüne kadar izleriyle gelen bir merkez şehri… 639 yılından bu yana İslam’ın Kuran’ın ezanın şehri… İslam’ın 5. kadim bir şehri… Sahabeler peygamberler yatıyor. Bu kent ve bu kentin Aziz insanları ve hemşireleri her şeyin en iyisini ve en güzelini hak ediyor. İşte sizler de seçilmiş muhtarlarımızla bunların temsilcileri olarak bu beklentileri bizlere taşıyorsunuz. Bu hizmet kervanın en önemli kurumu belediyeler, Büyükşehir ve ilçe belediyeleri…  Ama baktığımız zaman bunu en iyi siz ve mahallenizdeki hemşerileriniz görüyor.”

-“Millet için tahsis edilen kaynaklar, terör örgütünün ve uzantılarının emrinetahsis edilmiş”

HDP yönetiminin terör örgütüne kaynak aktardığına dikkat çeken Güzeloğlu, şunları söyledi:

“Diyarbakır çok uzun yıllar hak ettiği ve beklediği hizmetleri alamayan,  o hizmet yapılmayan yol dâhil su dâhil altyapı dâhil her birinizin Mahallesi’nde eksikliklerle bugüne gelen bir şehir.  Bunun izahı şu millete hizmet için tahsis edilen kaynaklar milletin insana ve insanın bulunduğu her alana hizmet götürmesi gereken kaynaklar ne yazık ki Diyarbakır’a, mahalleye ve siz değerli hemşerilerimizin kaynakları ihanetin terör örgütünün ve uzantılarının emrine tahsis edilmiş. Kaynaklar bu noktada, bu ihanetle heba edilmiş.  Her bir mahallenin her bir o mahallede yaşayan vatandaşımızın geleceği çalınmış, beklentileri eğitim, sağlık, kültür dâhil her alanda geri bırakılmış.

Diyarbakır’daki kamu yatırımları sadece belediye değil yapılmasının önüne geçilmiş Barajın şantiye güvenlik görevlileri şehit edilmiş, yol yapan şantiyenin araçları yakılmış, yapılan ihaleler iptal edilmiş. Bugün ben biliyorum siz biliyorsunuz hepimiz biliyoruz ki içme suyu dâhil kanalizasyon dâhil, yol dâhil bir sürü sıkıntı çekiyoruz.  Ben iki buçuk yıldır bu kentteyim. Bu kentin her bir köşesini her bir kişisini ve Allah şahittir her meselesini meselem kabul ediyorum. Ama gelin görün dönüp bunu yapmak ile ilgili olan belediye bunları yapmak için gönderilen kaynak ve imkânlara bakıldığı zaman dert bu değil. Ve daha acısı hizmet derdi olmadığı gibi kaynaklarda terör örgütüne ve uzantılarına tahsis edilmiş. Yapılan budur.”

-“Milletin refahı için gönderilen her kuruşu, yine millete tahsis edeceğiz”

Belediye Başkan Vekilliği görevine atanmasıyla, belediye imkânlarının milletin refahı için kullandıklarını belirten Güzeloğlu, “Milletin hak ettiği hizmeti, milletin beklediği bu hizmet seferberliğini yapmak ve bu milletin refahı için gönderilen her kuruşu yine millete yani sizlere tahsis etmek. Büyükşehir Belediyesi’nin bütün kadroları, bütün imkânları, her düzeyde bütçesi kaynakları artık Diyarbakır’ın emrindedir.  Gecikmeden ötelemeden ertelemeden her meselesi bizim meselemizdir.” dedi.

-“17 ilçede 1047mahalle muhtarlarıyla toplantılarımızolacak”

Muhtarlarla hizmet kervanında beraber çalışacaklarını belirten Güzeloğlu, “Siz muhtarlarımız bu hizmet kervanında bizim en yakın yardımcımız ve yanında çalıştığımız arkadaşımız olacaksınız. Daire başkanlarımızla Yeni göreve başlayan daire başkanlarımızla bir değerlendirme yaptık. Bütçe imkânlarımıza baktık. Önümüze baktık. Önümüzdeki günlerde benim sıklıkla yaptığı toplantılarda ayrı ayrı 1047 mahalle muhtarımızın 17 ilçeden her biriyle yerinde ve merkezde ve konunun özelinde meselenin gerçekleştiği noktada toplantılarımız olacak. İlçe kaymakamlarımız ilçe müdürlerimiz Büyükşehir Belediyesi genel sekreteri,  genel sekreter yardımcıları, daire başkanları kısaca bütün bir kamu görevlisi bütün arkadaşlarımız bu Seferberlikte sizinle birlikte olacak. En kısa zamanda imkânlarımızla en acil meselelerden başlayarak İnşallah çözmeye bu sıkıntıları halletmeye başlayacağız.  Biz inançlı, kararlı, akıllı, samimi bir hizmet sergilediğimiz zaman inşallah göreceksiniz bugün birçoğunuzun sorun ve sıkıntı dediğini çok kısa bir zamanda ortadan kaldırırız.” dedi.

-“En büyük gücümüzü milletimizden alıyoruz”

Her konuda milletle güç birliği yaptıklarını belirten Güzeloğlu, “Yaptığımız Her iş ne olursa olsun Allah’ın rızasını almak ve milletin duasını almak. Çünkü millet bu vekâleti size veriyor meselelerini takip etmesi için.

“Huzur bozacakçağrılara hemşerilerimiz itibar etmedi”

Diyarbakır’ı karıştırmak, huzurunu bozmak, bu kentin üzerindeki bu güzel görüntüyü kötüye taşımak için yüzlerce çağrı yapıldığını hatırlatan Güzeloğlu, “Huzur bozacak bir sürü çabayı sergilediler ama hemşerilerimiz hiçbirine itibar etmedi. Çünkü milletin gündemi bu değil milletimiz huzur ve güven içerisinde hizmet bekliyor gencinden yaşlısına iyi istihdam kalkınma istiyor ve bunu hak ediyor. Rabbim hiçbirimizi mahcup etmesin sizlere bu destek ve güven ziyaretiniz için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa