SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Diyarbakır’da aslan payı ulaşım ve haberleşmeye

Diyarbakır’da aslan payı ulaşım ve haberleşmeye
Bu haber 19 Ekim 2020 - 0:13 'de eklendi ve 59 kez görüntülendi.
  • Vali Karaloğlu Başkanlığında İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

 

  1. Dönem İl Koordinasyon Kurulu toplantısı Vali Münir Karaloğlu Başkanlığında il’deki tüm paydaşların katılımıyla gerçekleştirildi. Ulaşım ve haberleşmeye 463 milyon 263 bin 559 lira ödenek ayrıldı.

DSİ (Devlet Su İşleri) 10. Bölge müdürlüğü konferans salonunda yapılan toplantıda yatırım programında yer alan ve merkezi idare ile yerel yönetimler tarafından gerçekleştirilen projelerin yapım ve tamamlanma aşamaları tüm ayrıntılarıyla ele alındı.

  1. Dönem İl Koordinasyon Kurulu toplantısı öncesi yaptığı konuşmada Vali Karaloğlu, “Bugün projelere baktığımızda ödeneklere baktığımızda yine payı aslan payını ulaşım ve haberleşme sektörünün aldığını görüyoruz 463 milyon 263 bin 559 TL ödeneği var ulaşım ve haberleşmenin. Sonra tarım sektörü ki en önemli sektörlerden bir tanesi belki en önemlisi Diyarbakır için 239 milyon 404 bin 918 TL’lik bir ödeneğimizde tarım sektöründe var. Sosyal sektörlerde 130 milyon. Eğitim tabii ki diğer bir önemli sektör eğitim. Orada da 124 milyon TL’lik bir ödeneğimiz var. İnşallah yılsonuna kadar bu ödeneklerimizi kullanarak Diyarbakır’ı daha yaşanılır bir kent haline getirecek ve Diyarbakır’da yaşam kalitesini iyi yerlere çekecek işlere beraber imza atmış oluruz” dedi.

Tempoma Ayak Uyduracaksınız”

4 aydır Diyarbakır’da olduğunu belirten ve çalışma tarzının, temposunun görüldüğünü dile getiren Karaloğlu, “Bizim tempomuza bizim çalışma şeklimize kendinizi uyduracaksınız. Eğer bu tempoya bu çalışma biçimine ben uyamam diyenleriniz varsa hiç kimse ne Bölge Müdürü ne İl Müdürü olmak durumunda değilsiniz. Bunlar isteğe bağlı işlerdir. Bundan sonra bu kente benim tempomla benim tarzımla inşallah hep beraber bu kente hizmet etmeye gayret edeceğiz. Sizinle beraber, her birinizin temsil etmiş olduğu Bölge Müdürlüğü, İl Müdürlüğü düzeyinde Belediyelerde, inşallah hep beraber bu güzel kente, bu kadim kente, bu kentin güzel insanlarına hep beraber Rabbim inşallah güzel hizmetler, güzel eserler ortaya koymayı hepimize nasip etsin” diyerek önümüzdeki dönemde Diyarbakır için önemli görevler yapılacağını vurguladı.

Yatırım Verileri Sisteme Anlık Girilecek

Konuşmasında İLYAS (İl yatırım izleme sistemi) sistemine de değinen Karaloğlu, yapılan bütün yatırımların hem Valilik İl Planlama ve Koordinasyon Müdürlüğü hem İçişleri Bakanlığınca bu sistem üzerinden takip edildiğini bu nedenle kurumlarda yetkilendirilmiş personelin kurumdaki yatırımları bu sisteme aktarmasının öneminin altını çizdi.

Sisteme aktarılan bilgilerin Diyarbakır’ın karnesi olduğunu ifade eden Karaloğlu, sistemdeki kayıtların Devlet arşivlerinde de kayıt altına alındığını aynı zamanda İçişleri Bakanı ve Sayın Cumhurbaşkanı tarafından bilgilerin görülebildiğini bu nedenle bilgilerin anlık girilmesi gerektiğini söyledi.

Toplantı, yatırımcı kurum ve kuruluşlar tarafından yürütülen projelerde gelinen aşamaların analiz edilmesi, hedeflere ilişkin sunumların yapılması ve değerlendirmelerde bulunulmasıyla sürdü.

Toplantıya Vali Karaloğlu’nun yanı sıra kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa