SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Diyarbakır’da bin besiciye makine desteği

Diyarbakır’da bin besiciye makine desteği
Bu haber 28 Ekim 2019 - 0:08 'de eklendi ve 50 kez görüntülendi.

DİYARBAKIR Büyükşehir Belediyesi, kırsal kalkınma hamlesi programı kapsamında, bin besi yetiştiricisine kırkım makinesi dağıttı.

Büyükşehir Belediyesi’nce bir süre önce uygulamaya geçen kırsal kalkınmaya hamlesi kapsamında çiftçilere destekler sürüyor. Bu kapsamda, 17 ilçedeki bin besici yetiştiricisine kırkım makinesi düzenlenen törenle dağıtıldı. Kırkım makinesi dağıtım töreninde konuşan Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu, tarımsal alandaki desteklerinin süreceğini söyledi.

Vali Güzeloğlu, “Dicle ve Eğil’de başladı kırsal kalkınmamızın birinci ayağı.  Orada bin 300 çiftçi ve üretici ailelerimizin bizden beklediği sertifikasyon ücretinde 5- 6 yıldır çalışmayan işe başlamayan fabrikanın üretime başlamasını sağlamaya kadar. Her birisinin ürettiği ürünü marka değeri yaparak pazarda daha çok gelir sağlamasına kadar hamdolsun başardık.  Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ve milletimizin desteğiyle bu aziz şehri her alanda, her noktada çok daha iyiye ve düzene taşıyacağız. Bu salonda 17 ilçemizden bine aşkın çok değerli kardeşim hep birlikteyiz. Allah bu birlik ve beraberliğimizi bozmasın, bozmak isteyenlere de fırsat vermesin” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA