SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Diyarbakır’da ‘öğrenciler’ risk altında!

Diyarbakır’da ‘öğrenciler’ risk altında!
Bu haber 20 Eylül 2021 - 10:35 'de eklendi ve 13 kez görüntülendi.

Diyarbakır’da sorunlarla başlayan yüz yüze eğitimde ihmaller bitmek bilmiyor. TYP kapsamında 599 kişinin istihdam edileceği bazı okullara personel verilmediği ortaya çıktı. Birçok okulda temizlik personeli yok, öğrenciler ve öğretmenler risk altında.

Diyarbakır’da 6 Eylül’de okullarda eğitim öğretim başladı. Ancak, sıkıntılar bitmedi. Bazı okullarda başlayan tadilat nedeniyle öğrenciler başka okullara nakledildiği için sınıflar tıka basa doldu. Temizlik personelinin olmadığı okullarda öğrenciler korona riski altında eğitim görüyor.

İŞ-KUR personel alıyor

Diyarbakır’da İŞ-KUR aracılığı ile Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görevlendirilmek üzere, 17 ilçede personel alımları için başvurular başladı. Ancak personel dağıtımındaki adaletsizlik, hem okul idarelerinin hem de velilerin tepkisini çekti. Bağlar İlçesi’ndeki 130 okula sadece 66 personel tahsis edilecek. Veliler, okullara her yıl en az iki temizlikçi ile bir güvenlik personelinin görevlendirildiğini hatırlatarak, “130 okula, 66 temizlik personeli gönderilecek. Her personel bir okula gönderilirse, kalan okullardaki temizlik nasıl sağlanacak” dedi.

Mevcutları kalabalık okullarda ayrıca, derslerin 30 dakikaya düşürülmediği, mevcutların azaltılmadığı, temizlik sıkıntısı nedeniyle öğrencilerin ve öğretmenlerin risk altında olduğu kaydedildi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa