SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Diyarbakır’ın Ulaşım Ana Planında Sona Yaklaşılıyor

Diyarbakır’ın Ulaşım Ana Planında Sona Yaklaşılıyor
Bu haber 28 Aralık 2020 - 0:07 'de eklendi ve 47 kez görüntülendi.

Vali Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediyesi ve Boğaziçi Proje yetkilileriyle, Diyarbakır’ın ana ulaşım planının ele alındığı bir değerlendirme toplantısı yaptı.

Hızla büyüyen ve gelişen Diyarbakır’da, şehir içi ulaşımda yaşanabilecek sorunların önüne geçerek, artan talep ve ihtiyaçların giderilmesine yönelik Vali Karaloğlu, Büyükşehir Belediyesi ve Boğaziçi Proje yetkilileriyle bir araya geldi.

Diyarbakır’ın ana ulaşım planının masaya yatırıldığı toplantıda yetkililerden ulaşım ağı, yol, ulaşımla ilgili alt ve üstyapı ile bakım ve yenileme çalışmaları hakkında bilgi alan Karaloğlu, yapılan yatırımlar ve planlanan projeler ile ilgili de yetkililerle istişarelerde bulundu.

İstatistiki Veriler Değerlendirildi

Boğaziçi Proje firma yetkilileri tarafından Diyarbakır’da trafiğin yoğun olarak seyrettiği bölgelere ait nüfus, toplu taşıma kullanımı, otomobil sahipliği gibi verilerin paylaşıldığı toplantıda Karaloğlu, artan nüfus ve ulaşıma dönük ihtiyaçların kent ulaşımı üzerinde yaratacağı olumsuz etkilerin altını çizdi.

Tüm Alternatifler Görüşüldü

Vali Karaloğlu, şehir içi ulaşımın, kentin üst ve alt ölçekli plan kararları dikkate alınarak eşgüdüm içerisinde analiz edilmesini, düzenlenmesini, toplu taşıma sistemlerine ve çevre dostu ulaşım biçimlerine öncelik verilerek ulaşım ve trafik sorunlarına yaklaşım gösterilmesini istedi.

Öte yandan toplantıda; oluşabilecek sorun ve yetersizliklere karşı geliştirilen alternatif senaryolarda görüşüldü.

Toplantıda Vali Karaloğlu’nun yanı sıra Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Kardan ve Daire Başkanları ile Boğaziçi Proje firma yetkilileri yer aldı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa