SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Diyarbakırlılar Dicle’yle buluşacak

Diyarbakırlılar Dicle’yle buluşacak
Bu haber 30 Kasım 2020 - 9:04 'de eklendi ve 25 kez görüntülendi.

Vali Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediyesi yetkilileriyle yaptığı toplantıda Diyarbakır’ı ve Diyarbakırlıları Dicle Nehriyle buluşturacak projeyi masaya yatırdı.

Karaloğlu, Büyükşehir Belediyesi yetkilileriyle Dicle Nehri çevresinde yapılacak projeye dönük çalışmalarla ilgili bir toplantı gerçekleştirdi.

Fiskaya’da, üniversite köprüsünden başlayıp Silvan köprüsüne kadar uzanan hat boyunca yaklaşık 135 hektarlık alan ve Dicle nehrinin karşı kıyısında Üniversite köprüsünden Kırklar Dağı’na doğru 45 hektarlık alanı kapsayan projenin detaylarının enine boyuna ele alındığı toplantıda Karaloğlu, yetkililerle proje hakkında istişarelerde bulundu.

Toplantıda, Fiskaya köprüsü ve On Gözlü köprü arası ile yine Fiskaya köprüsü ve Silvan köprüsü arasında Dicle Nehri boyunca yapılması planlanan peyzaj çalışmasının yapılacağı alanın sınırlarının belirlenmesi ve projenin 2 etap şeklinde tamamlanması kararlaştırıldı.

Karaloğlu, projenin tamamlanarak çalışmaların başlatılması talimatını verdi.

Geçtiğimiz hafta sonu Fiskaya ve Hevsel Bahçelerinde incelemelerde bulunan Vali Karaloğlu  “Bir tarafta, 8 bin yıllık bereket bahçemiz, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan değerimiz Hevsel Bahçeleri, diğer tarafta kıvrıla kıvrıla uzandığı her yere bereket götüren muazzam Dicle Nehri. İnşallah yeni projemizle, Diyarbakır’ı Diyarbakırlıyı Dicle ile buluşturacağız.” açıklamasını yaparak Dicle Nehrinin çevresine yönelik ihya çalışmaları yapılacağını belirtmişti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa